Народні прикмети на 2 грудня: Як забобонні українці здавна захищались у цей, як вважалося, небезпечний день

Якщо 2 грудня кіт ховається під ковдру - до похолодання

Православна церква України 2 грудня за новим стилем вшановує пророка Авакума з дванадцяти малих пророків. За старим стилем 2 грудня церква шанувала пророка Авдея. Цього святого вважали покровителем домашнього господарства та сімейного благополуччя.

2 грудня у Київській Русі побоювалися опівночіць - нічних духів, які наганяють на людей кошмари. Щоб захистити від кошмару дитину, на неї вдягали нову нічну сорочку, змочену святою водою.

Наші предки в це народне свято проводили спеціальний обряд для достатку в родині і захисту дому від злих сил. Для цього тупою стороною сокири вдаряли по всіх одвірках і віконних рам в домі. Вірили, що такий ритуал принесе удачу. Також сокиру клали під ліжко дитини або вагітної жінки, щоб нечисть їх не чіпала.

В свято 2 грудня намагалися без потреби не виходити з дому, оскільки побоювалися, що в цю дату на землі панує зла сила, яка задурманює розум. Також в цю дату не приймали важливих рішень, не ризикували і не робили фінансових вкладень, оскільки, за повір'ями, нечисть може підштовхнути до неправильних рішень.

Наші предки 2 грудня намагалися зберегти тіло в теплі. Вірили, що тоді жодна хвороба не загрожуватиме здоров'ю. У цей день сиділи біля печі і пили трав'яний чай з медом. Мед 2 грудня, за давніми віруваннями, наділявся особливими цілющими якостями.

За повір'ями, сон в ніч з 1 на 2 грудня збудеться, якщо записати його сюжет на листочку і повторити з ранку три дні поспіль.

Що не можна робити 2 грудня

У цей день не варто випасати домашню худобу.

Невдалий день для великих покупок, ризикованих фінансових вкладень і важливих починань.

У цю дату не можна пити алкоголь. Сьогодні з нетверезою людиною може трапитися біда.

Прикмета погода 2 грудня

Існують такі прикмети про погоду у цей день:

  • Якщо вітер вдень змінив напрямок, то погода скоро зіпсується.
  • Похмурий день віщує швидке потепління.
  • Ясне небо - до швидких морозів.
  • Кіт ховається під ковдру - скоро похолодає.
  • Якщо випало багато снігу, то в наступному році будуть суворі морози.

Важливо, що у наш час клімат дуже змінився, і всі давні прикмети для нас актуальні.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Він втомився? У Сочі перекинувся "Панцир-С1" (відео)

четвер, 29 лютий 2024, 14:01

У Росії зенітний ракетно-гарматний комплекс "Панцир-С1" перекинувся просто посеред дороги. Видовищне відео оприлюднив український журналіст Юрій Бутусов у Telegram, передають Патріоти України. "Російський ЗРГК "Панцир-С1", який пересувався у супроводі ...

Шойгу теж не витримав: Путін звернувся до російських високопосадовців, але вони... заснули (фото, відео)

четвер, 29 лютий 2024, 13:55

Російський диктатор Володимир Путін сьогодні, 29 лютого, оголосив послання до Федеральних зборів. Путін вже у 19-й раз звертається з подібним посланням, зазначають Патріоти України. Послання глави держави Федеральним зборам – щорічне публічне звернення...