2 грудня у Київській Русі побоювалися опівночіць - нічних духів, які наганяють на людей кошмари. Щоб захистити від кошмару дитину, на неї вдягали нову нічну сорочку, змочену святою водою.
Наші предки в це народне свято проводили спеціальний обряд для достатку в родині і захисту дому від злих сил. Для цього тупою стороною сокири вдаряли по всіх одвірках і віконних рам в домі. Вірили, що такий ритуал принесе удачу. Також сокиру клали під ліжко дитини або вагітної жінки, щоб нечисть їх не чіпала.
В свято 2 грудня намагалися без потреби не виходити з дому, оскільки побоювалися, що в цю дату на землі панує зла сила, яка задурманює розум. Також в цю дату не приймали важливих рішень, не ризикували і не робили фінансових вкладень, оскільки, за повір'ями, нечисть може підштовхнути до неправильних рішень.
Наші предки 2 грудня намагалися зберегти тіло в теплі. Вірили, що тоді жодна хвороба не загрожуватиме здоров'ю. У цей день сиділи біля печі і пили трав'яний чай з медом. Мед 2 грудня, за давніми віруваннями, наділявся особливими цілющими якостями.
За повір'ями, сон в ніч з 1 на 2 грудня збудеться, якщо записати його сюжет на листочку і повторити з ранку три дні поспіль.
У цей день не варто випасати домашню худобу.
Невдалий день для великих покупок, ризикованих фінансових вкладень і важливих починань.
У цю дату не можна пити алкоголь. Сьогодні з нетверезою людиною може трапитися біда.
Існують такі прикмети про погоду у цей день:
Важливо, що у наш час клімат дуже змінився, і всі давні прикмети для нас актуальні.
Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...
Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...