Християни східного обряду за новим стилем вшановує пам'ять римського єпископа Сильвестра, котрий уславився подвигами віри у III столітті. 2 січня українці традиційно приділяли більше уваги курнику. У середині зими кури несли набагато менше яєць. Щоб зарадити справі, у корм птахам додавали кісткове борошно, варені овочі, крейду, яєчну шкаралупу.
Щоб захистити курей від нечисті та хвороб, у курнику підвішували за нитку "курячого бога" - чорний або коричневий камінь з отвором посередині. Великим щастям вважалося знайти такий камінь.
Наші предки вважали 2 січня небезпечним днем, коли землею ходить багато злих духів. Щоб захистити оселю від зла, будинок обходили з іконою в руках. Також зі святим образом потрібно обійти комори та льохи. Вірили, що такий ритуал захистить житло від злих сил, голоду та злиднів.
Це народне свято вважається вдалим для лікування будь-яких недуг, особливо хвороб ніг. Будь-які цілющі процедури, масажі та операції пройдуть успішно та принесуть полегшення.
Не можна впускати в будинок старих і немічних людей, інакше господарі будинку можуть захворіти. Але можна ходити до літніх в гості.
Не можна нічого позичати у сусідів.
Не перераховуйте курей цього дня - погана прикмета. Птахи почнуть частіше хворіти.
Щоб у новому році не турбували хвороби печінки, 2 січня не можна пити спиртних напоїв.
Існують такі прикмети про погоду у цей день:
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...