Православна церква України 23 травня за новим стилем вшановує пам'ять єпископа Михайла Синодського. За старим стилем сьогодні згадували Симона Кананіта, сина Йосипа Обручника.
У свято 23 травня наші предки займалися посівом огірків, льону, кукурудзи та конопель. Для багатого врожаю в грядки кришили крихти освяченої паски і шкаралупу великодніх яєць. За народними звичаями, насіння обов'язково сіяли мовчки і рано вранці, щоб ніхто із сусідів не побачив, інакше посіви можуть наврочити.
Жінки в це свято збирали цілющі трави в полях і лісах, а також лікувальні й ароматні квіти - мати-й-мачуху, ромашку, медунку, волошки, жасмин. Зібрані рослини засушували під сонцем і надалі використовували в народному лікуванні.
Також 23 травня відправляли корів пастися на молоді й ароматні трави. Потім у них збирали молоко, яке за якістю та ароматом перевершувало звичайне. З кінця травня в містах відкривалися молочні ярмарки.
Сьогоднішній день вважається вдалим для зцілення і медичних процедур. Вважається, що в цю дату можливо вилікувати будь-яку хворобу. У вагітних вдало пройдуть пологи.
Не варто нікому розповідати про свої плани і задуми, інакше не збудеться.
Не можна залишати в будинку хаос, неприбраний одяг і немитий посуд.
Не рекомендується цього дня робити дорогі покупки і великі фінансові вкладення. Також день невдалий для ремонту і будівельних робіт.
Не пересаджуйте рослини - вони не приживуться на новому місці.
Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...
Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...