Народні прикмети на 24 квітня. Що українці готували на Євсеїв день для збереження здоров'я

Православна церква України 24 квітня за новим стилем вшановує Саву Стратилата і з ним 70-ти воїнів, преподобного Саву Києво-Печерського та Єлизавету Чудотворницю, а також вшановує пам'ять великого мученика Євсевія Нікомідійського, що поклав життя заради служіння Богу. За старим стилем у свято сьогодні вшановують священномученика Антипа з Пергама Асійського.

Євсеїв день з давна в Україні присвячували посіву зернових культур, насамперед - вівса. Остаточному рішенню посіву вівса сприяло багато прикмет, які свідчили про настання вдалого часу - це цвітіння калини, поява сережок на березі або поява дубового листя.

У це свято не лише сіяли овес, а й готували страви з цієї культури - каші, печиво, кисіль, оладки. За повір'ям, така їжа сьогодні приносить гарне самопочуття і міцне здоров'я.

Свято 24 квітня вважається невдалим для подорожей. Річ у тім, що наприкінці квітня дороги розмивалися і покривалися непрохідним брудом. Люди боялися загрузнути в дорозі, тому далеко від дому до потепління не виїжджали.

Також сьогоднішній день вважається нещасливим для ведення бізнесу та риболовлі. А жінкам сьогодні не варто займатися рукоділлям.

Що не можна робити 24 квітня

Не варто цього дня їсти борошняні вироби, інакше заболить живіт, але можна їсти вівсяні страви.

Не варто себе жаліти, згадувати старі образи і неприємності, заздрити іншим. Якщо проведете день у негативних емоціях, то так буде протягом року.

Не мстіть і не робіть злих вчинків сьогодні, інакше скоєне повернеться бумерангом.

Невдалий день для ведення бізнесу, укладення угод, запуску нових проєктів.

Не можна рибалити, поки триває нерест риби.

Прикмети погоди 24 квітня

  • Якщо на березі з'явилися сережки, то вже можна садити картоплю і сіяти овес.
  • Дощовий день - до великого врожаю ягід, вітряний - зернових.
  • Якщо з'явилося багато комарів і мух, то більше заморозків не буде.
  • Пішов дощ - варто відкласти посіви, інакше вилізе багато бур'янів.
  • Якщо у верби й тополі летить пух, то вже можна сіяти пізні культури.
  • Гроза сьогодні - до великого врожаю меду на пасіках.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Ми вимагаємо від урядів світу визнати Путіна військовим злочинцем, а не лаптєорком та заср*нцем. Окрім зневаги до ворога, важливо мати самоповагу, - Віктор Трегубов

неділя, 26 травень 2024, 0:15

"З двох причин:. - йдеться про медіа, а не про блогосферу,. - це рекомендації, а не директиви. Щиро особисте: мене трішки заколлупало бачити в ЗМІ змішування публіцистичного стилю з базаром. Це на ФБ чи тим більше у твітері, абсолютно прийнятно називат...

Монобільшість у Раді створила МФО "Група дружби з країнами Карибського басейну". В це об'єднання вступила майже вся фракція "Слуга народу" та представники ОПЗЖ, - Борислав Береза

неділя, 26 травень 2024, 0:00

"Коли у країні війна, всі громадяни повинні працювати для перемоги. Вояки - воювати, бізнесмени - платити податки, депутати... Монобільшість у Верховній Раді натомість створила МФО "Група дружби з країнами Карибського басейну". В це об'єднання вступила...