24 травня віряни за новим церковним календарем (6 червня - за старим) згадують преподобного Симеона Стовпника на Дивній горі. У народі день прозвали Шипшиновий. За старим, юліанським, календарним стилем згадують рівноапостольних Кирила і Мефодія, нагадують Патріоти України.
***
Симеон народився в IV столітті, в Каппадокії. У 18 років став ченцем і дуже багато часу проводив у молитвах, чим дивував навіть досвідчених священнослужителів. Якось Симеон вирішив усамітнитися від усіх і пішов жити в печеру. Але там віддалитися від світу не вдалося: про ченця, який постійно молиться, пішла чутка, і до Симеона почали йти люди - просити зцілення. Тож святий збудував собі стовп заввишки 4 метри і переселився туди жити. Згодом висота стовпа сягнула 45 метрів. Симеон провів на ньому 47 років свого життя, тому його прозвали Симеон Стовпник.
Святий дожив до 80 років, поховали його поруч зі стовпом. Пізніше на цьому місці звели монастир.
У народному календарі 24 травня - свято Симеонів день, Шипшиновий день. Прикмети говорять про погоду найближчим часом:
Шипшиновим день прозвали тому, що цього дня зазвичай починала цвісти шипшина.
Народні прикмети застерігають цього дня ламати гілки шипшини - інакше втратиш кохану людину, а також не радять давати гроші в борг і самому позичати - ці борги буде важко повернути.
У молитвах до святого Симеона звертаються з проханнями зцілити від хвороб.
За старих часів цей день присвячували шипшині - її вважали магічною рослиною, а з її цвітінням пов'язували настання нового природного циклу. Але збирати квіти шипшини дозволялося тільки травникам - для лікувальних цілей. Згідно з народною прикметою, сьогодні треба розрахуватися з боргами - на тих, кому вдасться це зробити, чекає удача і багатство.
"Думаю, що вся ця світова ескалація може завершитися десь до 2040 року. Я кажу саме про світову напругу – не про нашу війну. Зараз стає все більше напруги в усіх частинах світу і можуть бути ще конфлікти", - пише у своєму блозі Андрій Коваленко, переда...
Незабаром британські ЗРК малої дальності RapidRanger (з ракетами LMM - Lightweight Multirole Missile) поступлять в Україну на суму у 1.7 млрд. фунтів (це десь приблизно біля 2 млрд. євро)... Більше того, британці готові допомогти локалізуати виробництв...