Православна церква України 25 квітня за новим стилем вшановувала пам'ять одного з дванадцяти апостолів євангеліста Марка. За старим стилем у свято сьогодні вшановують преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського.
Наші пращури в це свято очікували остаточного повернення перелітних птахів - ластівок, зозуль, солов'їв і стрижів. Побачити цих пернатих сьогодні або почути їхній спів вважається щасливою прикметою. Дуже добрий знак, якщо пернаті загніздилися біля будинку - його мешканці будуть щасливими і дружними.
Жінки у свято 25 квітня збирали перші весняні їстівні трави - черемшу, медунку, щавель, кульбабу і особливо кропиву. З останньої господині готували оладки, пироги, запіканки та суп із кропиви. Уся рання зелень цього дня вважалася вдвічі кориснішою.
Також із кропиви робили нитки і виготовляли тканину, варили кропив'яний чай і робили настоянки. А сухі гілки кропиви розвішували по оселі для захисту оселі від нечисті та хвороб.
Селяни на полях бралися до посівів овочів і посадки картоплі. Перед роботою перевіряли землю: кидали шар ґрунту з висоти пояса. Якщо він при падінні залишився суцільною грудкою, то ґрунт ще надто вологий і сіяти рано. А якщо розсипався на багато однакових грудочок, то саме час зайнятися посівами.
У свято 25 квітня наші предки ходили в лазню, де змивали з себе весь негатив, а також обмахувалися березовим і дубовим віником. Люди вірили, що гарячі водні процедури цього дня дуже добре знімуть з тіла втому і напруженість.
Не можна рибалити сьогодні, оскільки у риб триває нерест.
Не варто займатися рукоділлям, в'язати і вишивати - вироби навряд вийдуть вдалими.
Невдалий день для подорожей.
Не розпускайте чуток, не розповідайте чужих пліток і не очорняйте знайомих, інакше постраждає ваша власна репутація.
Чоловікам не можна підвищувати голос на жінок і ображати їх.
Не варто ходити в ліс - високий шанс зустріти агресивних тварин.
Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...
Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...