Народні прикмети на 26 квітня. Який птах, за українським віруванням, принесе щастя на рік

26 квітня за новим стилем (9 травня за старим) вшановують єпископа Василя Амасійського і праведної діви Глафіри. За юліанським календарем сьогодні вшановують мученицю Фомаїду Єгипетську.

***

Святий Василь жив у IV столітті в місті Амасії (Мала Азія). Він служив єпископом міста і все своє життя присвятив захисту християнської віри, викриваючи ідолопоклонників.

Імператор Ліциній, який правив у той час, був язичником і переслідував християн. Стався випадок, що правитель запалився пристрастю до служниці своєї дружини Констанції - праведної діви Глафіри. Та все розповіла господині і цариця, переодягнувши Глафіру в чоловіче вбрання, допомогла дівчині втекти в Амасію.

Там її прихистив єпископ Василь, якому Глафіра пожертвувала гроші, що їй дала цариця, на будівництво храму. Але коштів забракло і дівчина написала господині листа, який потрапив до рук імператора. Він сильно розгнівався і велів привести до нього Глафіру та Василя. Дівчина померла раніше, ніж наказ дійшов до Амасії, а Василя заарештували і запросили стати верховним жерцем. Коли єпископ відкинув пропозицію, його відправили на страту.

***

Наші предки 26 квітня починали сіяти квасолю і горох. Перед посівними роботами обходили поле з хрестом і молитвою, а також кропили землю святою водою. Нерідко на город запрошували священика, щоб він благословив посіви.

День вважається дуже вдалим для посіву бобових - посаджені рослини обов'язково вродяться. Для кращого врожаю українці під час посіву посипали грядки крихтами освяченої паски та шкаралупою великодніх яєць. Таке підживлення вважалося потужним оберегом від хвороб рослин.

У свято 26 березня вшановували перелітних птахів, насамперед - ластівок. Їх зустрічали з великою радістю, а зустріч із цією пташкою вважали вкрай щасливою прикметою. Якщо вона загніздилася біля хати, то там неодмінно буде щастя. Ластівкам залишали частування в саду, щоб птахи оселилися біля житла.

Жінки в це народне свято збирали в лісі медунку - лікарську рослину з їстівними частинами. Листя медунки вживали в їжу, а квітки і коріння засушували, розтирали в порошок і використовували для лікарських цілей.

26 квітня - невдала дата для риболовлі та подорожей.

Що не можна робити 26 квітня

Невдалий день для великих покупок - вони не принесуть радості. Сьогодні не варто витрачати великі суми грошей.

Заборонено сваритися з близькими, з'ясовувати стосунки, згадувати старі образи й обзивати одне одного, інакше стосунки зіпсуються.

Заборонено ображати птахів, косити траву і рубати дерева (там можуть бути гнізда з пташенятами).

Невдалий день для подорожей і далеких поїздок.

Прикмети погоди 26 квітня

Існують такі прикмети про погоду цього дня:

  • Перші гриби з'явилися - до дощового травня.
  • На дубі повністю розпустилося листя - до раннього літа.
  • Якщо вже зацвіли каштани, то більше морозів не буде.
  • Зоряна ніч віщує врожайний рік.
  • Жаби почали часто квакати - пора сіяти овес.
  • Сильна роса вранці - до великого врожаю огірків влітку.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 26 квітня. Який птах, за українським віруванням, принесе щастя на рік

субота, 26 квітень 2025, 7:05

26 квітня за новим стилем (9 травня за старим) вшановують єпископа Василя Амасійського і праведної діви Глафіри. За юліанським календарем сьогодні вшановують мученицю Фомаїду Єгипетську. ***. Святий Василь жив у IV столітті в місті Амасії (Мала Азія). ...

"Я хотів стати лікарем...": Полонений китаєць розповів, як потрапив до армії РФ

п’ятниця, 25 квітень 2025, 22:40

Китайський полонений розповів, як потрапив до російської армії та поділився, що в його взводі було лише кілька китайців. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на інтерв'ю полоненого китайця Ванга Гуанцзюна під час телемарафону. "Я так само...