26 травня православні в Україні та світі відзначають свято апостолів Карпа й Алфея, пам'ять мучеників Аверкія з Оленою і свято відновлення Михайлівського Золотоверхого Собору.
Апостол Карп був учнем і супутником апостола Павла. Він супроводжував Павла і доставляв його письма та послання. Карпа згадується у другому посланні до Тимофея, де апостол Павло зазначає, що залишив у нього книги та фелонь під час свого арешту в Троаді. Згодом Карп став єпископом у місті Берія, що на Балканському півострові, і проповідував на острові Крит, де навернув до христианства багатьох язичників.
Апостол Алфей був батьком апостолів Якова і Левія (Матфея), автора одного з Євангелій. Він походив з міста Капернаума в Галилеї. Про місце його благовістя мало що відомо, але існує церковне предання, що він був батьком мучеників Аверкія і Олени.
Апостола Карпа вважають покровителем рибалок. Тому вірили, що 26 травня як ніколи добре ловиться риба, особливо короп.
26 травня здавна прийнято було в будинок запрошувати гостей. Пригощали обов'язково смачним пирогом.
Пращури вважали, що сьогоднішній день бажано провести в мирі та злагоді не тільки з родичами, а й близькими людьми.
Згідно з народними прикметами, з цієї дати на землю прилітають комарі та мошки.
Появі цих кровосисних комах, як не дивно, раділи, оскільки вони вважалися провісниками гарного врожаю. З прильотом комарів селяни починали сіяти яре зерно.
Цей день є часом для роздумів, духовного віддання та мирного відпочинку.
Ось деякі рекомендації про те, що краще уникати робити сьогодні:
Натомість відвідайте церкву та візьміть участь у релігійних обрядах та молитвах. Зокрема попросіть у святої Гликерії допомоги в сімейних справах та захисту від хвороб.
Народне свято 26 травня називається Карп-корополов, Коропів день, Лукерія-комарниця (через багато прикмет, пов'язаних з комарами).
В цей день наші предки спостерігали за природою, аби передбачити погоду та врожай.
Прикмети щодо комарів та мошок:
Прикмети щодо польоту птахів:
Прикмети щодо погоди:
Існувало повір'я, що 26 травня краще не купатися у водоймах, щоб уникнути нещастя.
Також наші предки вважали, що не варто сіяти на городах, бо розсада не вродить.
Традиційно 26 травня прибирали в домі і викидали непотрібні речі. Також збирали цілющі трави.
9 травня за новим стилем (22 травня за старим) відзначають перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народі це свято відоме як Миколай Весняний або Миколай Літній. За юліанським календарем сьогодні вшановують праведну Глафіру Амасійську. ***. На Миколая ...
У Кремлі готуються до чергового «параду Перемоги». І дуже нервуються через те, що Україна може зіпсувати святкування 80-річчя перемоги над нацистською Німеччиною. . Після того як Київ не погодився на запропоноване Путіним в односторонньому порядку три...