26 травня православні в Україні та світі відзначають свято апостолів Карпа й Алфея, пам'ять мучеників Аверкія з Оленою і свято відновлення Михайлівського Золотоверхого Собору.
Апостол Карп був учнем і супутником апостола Павла. Він супроводжував Павла і доставляв його письма та послання. Карпа згадується у другому посланні до Тимофея, де апостол Павло зазначає, що залишив у нього книги та фелонь під час свого арешту в Троаді. Згодом Карп став єпископом у місті Берія, що на Балканському півострові, і проповідував на острові Крит, де навернув до христианства багатьох язичників.
Апостол Алфей був батьком апостолів Якова і Левія (Матфея), автора одного з Євангелій. Він походив з міста Капернаума в Галилеї. Про місце його благовістя мало що відомо, але існує церковне предання, що він був батьком мучеників Аверкія і Олени.
Апостола Карпа вважають покровителем рибалок. Тому вірили, що 26 травня як ніколи добре ловиться риба, особливо короп.
26 травня здавна прийнято було в будинок запрошувати гостей. Пригощали обов'язково смачним пирогом.
Пращури вважали, що сьогоднішній день бажано провести в мирі та злагоді не тільки з родичами, а й близькими людьми.
Згідно з народними прикметами, з цієї дати на землю прилітають комарі та мошки.
Появі цих кровосисних комах, як не дивно, раділи, оскільки вони вважалися провісниками гарного врожаю. З прильотом комарів селяни починали сіяти яре зерно.
Цей день є часом для роздумів, духовного віддання та мирного відпочинку.
Ось деякі рекомендації про те, що краще уникати робити сьогодні:
Натомість відвідайте церкву та візьміть участь у релігійних обрядах та молитвах. Зокрема попросіть у святої Гликерії допомоги в сімейних справах та захисту від хвороб.
Народне свято 26 травня називається Карп-корополов, Коропів день, Лукерія-комарниця (через багато прикмет, пов'язаних з комарами).
В цей день наші предки спостерігали за природою, аби передбачити погоду та врожай.
Прикмети щодо комарів та мошок:
Прикмети щодо польоту птахів:
Прикмети щодо погоди:
Існувало повір'я, що 26 травня краще не купатися у водоймах, щоб уникнути нещастя.
Також наші предки вважали, що не варто сіяти на городах, бо розсада не вродить.
Традиційно 26 травня прибирали в домі і викидали непотрібні речі. Також збирали цілющі трави.
Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...
Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...