Народні прикмети на 26 вересня: Чого українці здавна уникали робити цього дня, щоб уникнути 40 бід. Для чого пекли пироги та як вшановували Івана Подорожнього

Сьогодні прийнято готувати пироги, якими слід пригостити своїх ближніх

26 вересня за новим церковним календарем (9 жовтня за старим) - день пам'яті святого Іоана Богослова, одного з перших і найулюбленіших учнів та апостолів Христа, якому Ісус перед своїм розп'яттям велів оберігати Діву Марію, автора Євангелія від Іоана та книги "Одкровення" ("Апокаліпсис").

За старим календарним стилем - день пам'яті священномученика Корнилія Сотника та оновлення храму Воскресіння Христового в Єрусалимі.

***

Іоан Богослов народився в I столітті в Галілеї (зараз це Ізраїль) і був онуком святого Йосипа Обручника. Займався Іоан риболовлею, поки разом зі старшим братом, апостолом Яковом, не став учнем Христа. Іван став особливо наближеним до Христа: він був свідком воскресіння Ісусом доньки Аїра, був на горі Фавор під час Преображення Господнього, супроводжував Христа, коли його схопили, та разом із Дівою Марією плакав біля підніжжя хреста, коли розіп'яли Ісуса. Саме тоді він отримав веління піклуватися про Богородицю.

Потім апостол Іоан пішов проповідувати в Ефес та інші міста. Тоді ж стався дивовижний випадок: корабель, на якому плив апостол, потрапив у бурю, але всім вдалося врятуватися, а Іоанну - ні. Сталося неймовірне: через 14 днів неушкодженого апостола викинуло на берег. Також відомо, що святого не раз піддавали тортурам за імператора Нерона, але Іоан не постраждав. Його заслали на острів Патмос - там він проповідував і зціляв хворих, відомі випадки, коли він воскрешав мертвих, тоді ж він написав книгу "Одкровення" ("Апокаліпсис").

Повернувшись до Ефеса, Іоан створив Євангеліє і три Послання. Помер апостол Іоан Богослов у глибокій старості - велів засипати його живим у могилі у вигляді хреста. Коли могилу розкопали через кілька днів, то тіла там не виявилося, але щороку на ній виступав прах, який зцілював хворих.

"Одкровення" Іоана Богослова ("Апокаліпсис") - остання книга Нового Завіту. Слово "апокаліпсис" у перекладі з грецької означає "одкровення". Ця книга пророцтв була написана наприкінці I - на початку II століття і розповідає про події, що чекають на людство, зокрема про чотирьох вершників апокаліпсису, сімох ангелів, сім знамень і лих, появу і загибель антихриста, поразку диявола і початок царства Христа.Оскільки Іоан Богослов розповідає у своїй книзі про велику кількість катастроф і природних лих, то нині слово "апокаліпсис" стало синонімом катастрофи.

Прикмети на 26 вересня

Прикмети дня говорять про погоду найближчим часом і врожай:

  • червоний місяць у ніч на 26 число - чекай сильного вітру;
  • граки вже відлетіли - скоро настане зима;
  • дощ цього дня - наступного літа буде врожай зернових;
  • кури почали линяти - зима буде теплою.

У народному календарі 26 вересня - прозвали Іван Подорожній. Цього дня мандрівники просять святого Іоана про заступництво, а в полі та на городах завершують посів озимих.

Що не можна робити 26 вересня

Сьогодні, як і в будь-який інший день, Церква не схвалює сварок, лихослів'я, пліток, наклепів і осуду, виступає проти заздрості, жадібності, помсти і відчаю. Не слід відмовляти тим, хто просить про допомогу.

Народні прикмети дня застерігають веселитися, вживати спиртні напої, переїдати, а також брати в руки гострі предмети - можна поранитися. За повір'ями, на Іоанна Богослова не можна працювати після обіду - інакше можна накликати на себе сорок бід. Також цього дня не радять вінчатися - вважається, що це до короткого і нещасливого сімейного життя, але ось оглядини можна влаштовувати.

Що можна робити 26 вересня

У молитвах до Іоана Богослова звертаються з проханнями про одужання, зміцнення шлюбу, до святого моляться ті, хто хоче дітей, просять заступництва в довгій дорозі.

День у народі вважається поминальним - добре піти до церкви і помолитися, пом'янути померлих родичів і близьких, відвідати кладовище. Цього дня згадують утоплеників, шибеників, мертвонароджених і загиблих на війні. Сьогодні прийнято готувати пироги, якими слід пригостити сусідів, перехожих або незаможних.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Науковий "захід" виявився фейковим: Чиновник новорічні свята провів "у відрядженні" в Фінляндії з родиною, - журналістське розслідування

субота, 18 січень 2025, 14:08

Керівник офісу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Михайло Янчук з 1 по 8 січня 2025-го провів у відрядженні в Фінляндії. Фактично новорічні свята чиновник, який був призначений на посаду всього три місяці тому, з дружиною...

Народні прикмети на 18 січня. Вдалий день для магічних ритуалів. Увечері не гуляйте у безлюдних місцях

субота, 18 січень 2025, 7:05

Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...