27 квітня за новим стилем (10 травня за старим) вшановують апостола і священномученика Симеона, молодшого брата Йосипа Обручника, а також преподобного Стефана Києво-Печерського. За юліанським календарем сьогодні вшановують Мартіна Сповідника, одного з римських пап, нагадують Патріоти України.
***
Стефан, ігумен Печерський і єпископ Володимиро-Волинський, жив у XI столітті. У Києво-Печерському монастирі він прийняв чернечий постриг і був улюбленим учнем ігумена Лаври, преподобного Феодосія Печерського. Перед смертю Феодосія ченці попросили призначити ігуменом саме Стефана.
1078 року ігумен Стефан пішов із Лаври і заснував новий монастир на честь Пресвятої Богородиці - Кловський, який довгий час процвітав, але в середині XIII століття його зруйнували орди Батия. 1901 року Стефана поставили єпископом міста Володимира-Волинського. Він доклав чимало зусиль і навернув до християнської віри багато жителів Волині. Також єпископ Стефан брав участь у перенесенні мощей преподобного Феодосія - з печери до монастиря.
У народі 27 квітня - свято Семенів день, Семен Ранопашець. Прикмети дня говорять про погоду і яким буде врожай:
За звичаями наші предки на Семена Ранопашця виходили на роботу в поле. Також у народі вважають, що якщо цього дня погрітися на сонці, то можна позбутися багатьох хвороб.
Цього дня заборонено хвалитися, розповідати про свій заробіток і достаток, демонструвати предмети розкоші та залишати дорогі покупки без нагляду - усе це може привабити злодіїв.
За народними прикметами цього дня не можна займатися важкою роботою, рукоділлям і прибиранням.
Не викидайте харчові залишки зі столу, а згодуйте їх звірам і птахам.
Категорично заборонено шкодити лісу - смітити, виривати рослини, кричати і шуміти, затоптувати квіти.
Не сперечайтеся і не конфліктуйте з рідними сьогодні - свою правоту не доведете, а стосунки зіпсуєте.
Сьогодні звертаються з молитвами до святого Симеона - його просять про здоров'я близьких людей і дати пораду у важливій справі, вважається, що відповідь може прийти уві сні.
Цього дня добре піти на службу до церкви, помолитися за померлих. Також, як уже говорили, на Проводи заведено йти на цвинтар, щоб пом'янути близьких, яких уже немає. Із собою беруть паски та крашанки, солодощі, які роздають іншим відвідувачам або нужденним і просять помолитися за упокій душі.
Український журналіст Юрій Бутусов розповів неймовірну історію, як полонені українці запропонували російським штурмовикам здатися в полон. Про це медійник написав на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти України. Бутусов зазначив, що деякий час...
Український юрист і правозахисник, який досліджує маловідомі факти історії України, Ігор Полуектов розповів цікаву історію українського тризуба, який є в головному соборі Ватикану. Про це юрист написав на своїй сторінці в Facebook, передають Патріоти У...