27 серпня за новим церковним календарем (9 вересня за старим) - день пам'яті преподобного Пимена Великого, а також Кукші, ієромонаха, і Пимена Постника, Печерських. За старим календарним стилем - день пам'яті малого пророка Михея і перенесення мощей преподобного Феодосія, ігумена Києво-Печерського.
Пимен жив у IV столітті в Єгипті. Разом із двома своїми братами він пішов у монастир і там вони всі прийняли чернечий постриг. Пимен прославився тим, як він вів своє життя: багато постив, довго молився. Незабаром для інших ченців він став духовним наставником і керівником, а слава про нього пішла по всій країні. Але Пимен не хотів такої уваги і разом з учнями переходив з обителі в обитель.
До праведника часто приходили по відповіді та пораду. Якось один чернець запитав у нього: "Чи слід замовчати гріх брата, який згрішив, якщо трапиться побачити його?" Пімен відповів: "Якщо ми приховаємо гріхи братів, то і Бог приховає наші гріхи. Знай, що твої гріхи подібні до колоди, а гріхи брата твого подібні до сучка, і тоді ніколи не будеш приходити в збентеження і спокусу".
Преподобний заповідав дотримуватися трьох правил: "Боятися Бога, часто молитися і робити добро".
***
У день пам'яті преподобного Пимена Великого звершується пам'ять преподобного Пимена і священномученика Кукші Печерських.
Преподобний Кукша був одним із отців святого Печерського монастиря. Прославився він тим, що хрестив в'ятичів і багатьох просвітив вірою. Відомий був Кукша і своїми чудесами: він проганяв бісів, міг викликати дощ, висушити озеро і показав багато інших дивовижних знамень. Загинув Кукша разом зі своїм учнем - їх після багатьох мук убили невірні.
Блаженний Пимен Постник також подвизався в Печерському монастирі. Від Бога він отримав дар зцілення, а також прозріння. Пимен пророкував про далеке майбутнє, а дату своєї смерті назвав за два роки до неї. Також Пимен передбачав убивство Кукші, який на той час перебував далеко від монастиря. Того дня Пимен вигукнув: "Брат наш Кукша цього дня вбитий". Сказавши це, Пимен помер і сам.
Мощі преподобного Пимена спочивають у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври.
У народі 27 серпня - свято два Пимена і Анфіса Горобинниця, на честь святої мучениці Анфіси Нової, яка постраждала за віру і загинула цього дня.
27 серпня, як і в будь-який інший день, церква не схвалює і виступає проти лайки і злості, наклепів, пліток, осуду, заздрощів, жадібності, помсти і відчаю. Не можна відмовляти в допомозі нужденним.
У народі цього дня не радять робити великих покупок і свататися - покупки і шлюб можуть бути невдалими. Також не варто позичати гроші - їх повернуть не скоро.
У молитвах до святого Пимена Великого звертаються з проханнями дати сили і мудрість, приборкати гординю, припинити сварки і ворожнечу в сім'ї, навчити поблажливості і прощення.
У народі на Анфісу Горобинницю збирають горобину - вона вважається потужним оберегом: горобина біля хати вберігає від людської заздрості, а три дерева, що ростуть біля неї,захищають дім від пожежі. Гілочку горобини цього дня можна принести в дім і повісити над вхідними дверима - на щастя й удачу. Добре також підмести в домі. 27 серпня можна йти на риболовлю - буде хороший улов.
Шанс виграти у лотерею становить один до 45 057 474, тобто гравці мають більше шансів отримати удар блискавки, ніж виграти в лотерею. Однак Daily Star з посиланням на експертів зазначає, що існують "щасливі" номера, які в середньому випадають найчастіш...
Удар по Україні міжконтинентальною балістичною ракетою Р-26 "Рубеж" є безумством через дуже велику мінімальну дальність польоту та величезну вартість однієї одиниці – $50 млн. Про це в інтерв’ю журналістам сказав експерт з питань авіації Валерій Роман...