Народні прикмети на 27 травня, що не можна робити в рідній домівці у Федорин день та чому кидали кілька монет до тарілки у дальньому кутку

27 травня православні віряни за новим церковним календарем (9 червня - за юліанським) згадують священномученика Ферапонта, єпископа Сардійського і мученицю Феодору. У народі день прозвали Федорин. За старим календарним стилем цього дня згадують мученика Ісидора.

Святий Ферапонт жив у III столітті в місті Сардіс (Мала Азія). Він був місцевим єпископом, проповідував християнську віру і хрестив багатьох язичників-еллінів. Правитель Юліан, дізнавшись про це, велів кинути єпископа в темницю. Там його залишили без їжі і води, намагаючись у такий спосіб змусити відмовитися від віри, але Ферапонт стійко витримав усі випробування. Тоді його почали водити в кайданах містами і публічно катувати - як повчання іншим. Ефект був зворотним: бачачи мужність єпископа, християни лише міцнішали у вірі. Але після чергового побиття Ферапонт помер - за переказами, тієї ж миті кілки, до яких було прив'язано єпископа, дали паростки і стали деревами. Їхнє листя зцілювало тих, хто звертався зі щирою молитвою до святого.

***

27 травня за новим стилем згадують також мученицю Феодору, яка жила в III-IV століттях в Олександрії. Це були часи правління імператора Діоклетіана, який сам був язичником і влаштовував гоніння на християн. Феодору, як християнку, привели до нього на суд і зажадали, щоб вона відмовилася від віри. Коли Феодора відмовилася, то її спровадили в блудний дім. Честь дівчини врятував воїн Дідім - він захистив її і віддав їй свій одяг. За це його відправили на страту - Феодора пішла разом із ним.

Прикмети на 27 травня

 • якщо на Федорин день зранку душно - чекай дощу;
 • роси багато зранку - день буде ясний;
 • туман випав - буде багато грибів;
 • Вважається, що яка погода цього дня - така ж буде й осінь.

  Що не можна робити 27 травня

  Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква виступає проти лихослів'я, образ, жадібності, заздрості. Особливо потрібно стежити за своїм язиком - свята Феодора не терпить пліток.

  За народними прикметами порожні розмови і плітки можуть призвести до розладу в сім'ї, так і говорили: "На Федору - не виносьте з хати сміття". З цієї ж причини не радять цього дня прибирати в будинку, особливо підмітати - це вважається поганою прикметою, до сімейних сварок і негараздів.

  Що можна робити 27 травня

  Святому Ферапонту моляться про зцілення духовне і фізичне. У святої Феодори просять підтримки в сімейних справах.

  Сьогодні слід говорити тільки у справі - це принесе користь і вбереже від чуток. Доброю прикметою вважається помирити тих, хто свариться.

  За старих часів цього дня задобрювали домовика і залучали в дім достаток і фінанси: ставили в затишному місці чашку або тарілку і кидали в неї кілька монет.

  Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

  Найтяжчі півроку війни вже позаду: Путін зараз блефує. Росіяни на максимумі своїх можливостей - Євген Дикий про ультиматуми Кремля та його справжні наміри

  четвер, 20 червень 2024, 23:55

  Росіяни наразі на максимумі своїх можливостей на фронті.. А можливості України тільки починають розгортатись. Про це сказав колишній командир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий в ефірі Radio NV. "По дуже багатьох ознаках, які складаються у загальну ка...

  Коля Оболонський згадав лихі 90-ті? У Дніпрі охорона нардепа Тищенка напала на ветерана війни, котрий гуляв з малою дитиною

  четвер, 20 червень 2024, 23:27

  У Дніпрі група міцних молодиків напала на колишнього бійця спеціального підрозділу Kraken Дмитра "Сина" Павлова, коли той гуляв із дитиною. У соціальних мережах пишуть, що до цього причетна охорона народного депутата Миколи Тищенка, з яким Павлов поспе...