Православна церква України 29 листопада за новим стилем вшановує пам'ять мученика Парамона і ще 370-ти мучеників, яких стратили язичники, а також преподобного Акакія Синайського і преподобного Нектарія з Києво-Печерської Лаври. За старим стилем в цей день шанували євангеліста і одного з дванадцяти апостолів Левія Матвія.
Цього дня у деревину. В українській печі готували страви, пекли хліб, виготовляли посуд, сушили гриби, городину і ягоди на Святвечір. За піччю намагалися доглядати і регулярно її чистити, інакше в ній, за повір'ями, може оселитися нечисть.
У день Парамона існував ритуал на везіння і щастя. У це народне свято ходили до сусідів і просили позичити якусь дрібничку на кшталт яйця чи цибулини. Вірили, що після такого людина весь наступний рік буде везучою.
У свято 29 листопада люди намагалися прислухатися до порад рідних і друзів. Вважалося, що в цю дату люди стають мудрішими і можуть приймати далекоглядні рішення. А ось для заробітку і покупок день вважається невдалим.
Також день вважався небезпечним для здоров'я, оскільки в цю дату зазвичай дули сильні холодні вітри і йшов мокрий сніг. Через протяг і мокрі ноги люди часто хворіли. Зазвичай в цю дату народ залишався вдома. Чоловіки займалися утепленням будинку і засолюванням сала, а жінки присвячували день рукоділлю.
Не розмовляйте з людиною через поріг в цей день, інакше посваритеся в майбутньому.
Невдалий день для грошових справ. Краще утриматися від великих і необдуманих покупок.
Не варто в цю дату ігнорувати поради близьких і друзів - вони можуть вам стати в нагоді.
Вагітним в цей день не можна їсти ягоди.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...
Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...