Народні прикмети на 3 квітня. Чому на Микиту-вододіла треба бути обережними з водою, і як саме вчиняли пращури

Православна церква України 3 квітня за новим стилем вшановує пам'ять преподобного Микити, сповідника Мідікійського (відомий також в народі як Микита-вододіл. - ред), мучениці Феодосії та ікони Богоматері "Нев'янучий цвіт". За старим стилем у цей день вшановують єпископа Кирила Катанського і патріарха Фому Константинопольського.

На початку квітня люди чекали розливу річок і озер. Тому на свято 3 квітня особливо шанобливо ставилися до води, не прали одяг і не виливали відходи. Джерельна і колодязна вода в цю дату вважається особливо корисною - її дають випити тим, хто хворіє, і вмивають обличчя новонародженим.

Народне свято 3 квітня вважається щасливим для будь-якого лікування. За народними віруваннями, цілющих властивостей сьогодні набуває пічна зола. Її потрібно загорнути в тканину і прикласти до хворого місця, а при підвищеній температурі - покласти мішечок на лоб.

Українці цього дня займалися посівними роботами, їздили на ринок для поповнення припасів, робили літнє взуття. Господині ховали в комірчину теплі зимові кожухи і діставали літні сорочки, а також перестилали постіль і міняли набивку в матрацах. Чоловіки орали поле для майбутніх посівів.

Свято 3 квітня дуже добре підходить для посівних робіт - все посаджене сьогодні швидко приживеться і дасть багатий урожай. Цього дня можна збирати березовий сік і смородинові бруньки.

Що не можна робити 3 квітня

Сваритися і сперечатися з близькими не варто - стосунки зіпсуються.

Прати і сушити білизну - до неприємностей.

Цього дня не можна смітити, плювати, лаятися біля водойм, виливати в річки й озера відходи, шуміти біля води.

Не беріть гроші в борг, інакше до кінця року будете в боржниках.

Прикмети погоди 3 квітня

  • Подув вітер із півночі - до похолодання.
  • Гроза або дощ сьогодні віщують багатий урожай зернових цього року.
  • У кульбаби відкрилися квітки - більше морозів не буде.
  • Якщо вже зацвіли яблуні, то настала справжня весна.
  • Після обіду похолодало - до прохолодного літа.
  • Із берези багато соку витікає - до дощової погоди.
  • Коні та корови не хочуть виходити на випас - чекайте негоди.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

В Україні знову "гримить" питання щодо мобілізації жінок: Екс-речник Генштабу Селезньов оцінив її ймовірність

субота, 13 квітень 2024, 19:03

В Україні знову "гримить" питання, а чи потрібно на рівні закону запровадити обов'язкову мобілізацію жінок, як це колись зробив Ізраїль для захисту від Палестини та деяких терористичних арабських угрупувань. Хоча, як відомо, президент Зеленський обіцяв...

РФ хоче знищити енергетику України "шматок за шматком", але існує певний "буфер безпеки", - західні ЗМІ

субота, 13 квітень 2024, 18:50

Росія намагається знищити українську енергосистему шматок за шматком, досягаючи в цьому відчутних успіхів. Але від блекауту Україну рятують поставки енергії з Європи та розгалужена мережа автономних систем енергозабезпечення. Про це пише французьке вид...