Православна церква України 3 серпня за новим стилем вшановує преподобних Ісаакія, Далмата і Фавста, а також преподобного Косму Пустельника. За старим стилем сьогодні вшановують чудотворця Онуфрія Мовчазного і пророка Єзекіля.
3 серпня селяни традиційно збирали врожай фруктів і ранніх овочів. Починали збирати яблука, але до Яблучного Спаса (6 серпня) їх не їли. У садах зривали малину, ожину, аґрус, черемху, калину. З ягід господині готували консервацію на зиму, пекли пироги і ліпили вареники.
3 серпня - вдалий день для будівництва, лагодження дрібних предметів. Чоловіки цього дня займалися ремонтом льохів і стодол. Приміщення обкурювали від грибка і гризунів, білили стіни, замінювали гнилі дошки і прибирали сміття. Потім у прибрані приміщення засипали зерно.
Згідно з прикметами, у свято 3 серпня будь-яку роботу варто виконувати мовчки. Тоді справи закінчаться успішно. Також цього дня загалом важливо стежити за словами.3 серпня свято Україна / фото УНІАН, Микола тис
У це народне свято кожне сказане слово має велике значення і тягне за собою серйозні наслідки. Тому сьогодні не варто базікати, розповідати чужі секрети, брехати й лихословити, обмовляти й ображати інших людей. Усі сказані злі слова повернуться бумерангом.
Також не можна вимовляти обіцянки, які не зможете виконати. Не варто й загадувати вголос бажання, інакше вони збудуться не так, як ви хочете.
Під час роботи і будь-якої важливої справи не варто розмовляти, щоб не накликати невдачу.
Не можна купатися в річках і озерах.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
Важливо відзначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.
Колишній виконувач обов’язків міністра закордонних справ України Андрій Дещиця розкрив нюанси своїх переговорів у 2014 році з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Про це Дещиця розповів в ефірі "Апостроф TV", передають Патріоти України. ...
Українські Карпати сповнені загадкових оповитих старовинними легендами місць, які приховують чимало таємниць. Гірські вершини, мальовничі озера та ліси майже всі вони оповиті народними переказами, веселими, повчальними, А також звісно моторошними, від ...