Православна церква України 31 липня за новим стилем вшановує пам'ять праведного Євдокима Каппадокіянина, а також відзначає винесення древа чесного Хреста Господнього і заговини на Успенський піст. За старим стилем у свято сьогодні згадують священномученика Омеляна Доростольського.
Євдоким народився народився в ІХ столітті в Каппадокії (центральна частина Малох Азії) у побожній християнській родині. Батьки Василь та Євдокія виховали сина у вірі та благочесті. Від раннього дитинства Євдоким виявляв велике бажання до пізнання Священного Писання та духовного життя. Він відзначався розумом, скромністю та милосердям.
Євдоким служив при дворі візантійського імператора у високому сані. Він був призначений воєначальником у Каппадокії, де відзначався справедливістю, чесністю та великою любов'ю до підлеглих. Незважаючи на свої високі посадові обов'язки, Євдоким завжди залишався вірним християнським принципам. Постійно молився, постився, допомагав бідним та нужденним. Своїм життєвий приклад надихав багатьох людей до праведного життя.
Помер у молодому віці, близько 33 років. Його святість була визнана ще за життя, а після смерті тіло унодника залишалося нетлінним, що стало підставою для канонізації.
Забороняється їсти масну їжу, якщо ослухатися, то чекайте на біду. Не можна веселитися, сміятися, співати, тому що інакше доведеться багато плакати. Не варто з'ясовувати стосунки в домі, нечиста сила може поселитися в ньому.
Цей день вважається сприятливим для весілля чи вінчання, але не для пропозиції руки і серця. Також вважається добрим знаком, якщо взятися за якусь важливу справу, вона точно буде мати позитивний результат.
Наші предки в останній день липня заговлялися перед постом. У це народне свято різали домашню худобу і птицю, і востаннє перед Успінням Богородиці їли м'ясо. Популярними цього дня були молодіжні гуляння. Молоді люди шукали собі пару, оскільки наближався сезон весіль.
На полях у свято 31 липня продовжували збирати зерно. Цією справою були зайняті всі від дітей до старих. Селяни допомагали з прибиранням сусідам, щоб ті їм теж допомогли в майбутньому. У саду збирали врожай фруктів і ягід, а на городі викопували молоду картоплю.
У церквах цього дня освячували зерно з нового врожаю. Його перемелювали на борошно і випікали освячений коровай. Таку випічку роздавали всім членам сім'ї та з'їдали за гарний урожай. Хліб було прийнято ламати руками, а не різати. Залишки віддавали птахам і домашній худобі.
Чоловіки в народне свято 31 липня точили сокири, лопати і серпи. Потім інструменти обприскували святою водою, щоб довго прослужили і не затупилися наступного року. Жінки готували консервацію на зиму.
Після важкого трудового дня ввечері всією родиною парилися в лазні. Водні процедури вважаються особливо корисними сьогодні.
"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...