4 серпня за новим церковним календарем (17 серпня за старим) - день пам'яті преподобної мучениці Євдокії Римлянині. У народі день прозвали Явдоха Малинівка. За старим календарним стилем - що можна і не можна робити в день пам'яті мироносиці рівноапостольної Марії Магдалини
Євдокія жила в IV столітті. Вона була зі знатної родини, її з дитинства виховували в християнських традиціях.
Сталося так, що вона разом з іншими християнами потрапила в полон до перського царя Сапора. Усіх кинули до в'язниці, і там Євдокія всіляко підтримувала інших, а деяких нехристиян навіть навернула до християнської віри. Її змушували відректися від Христа і піддавали мукам. Але все було безуспішно. Тоді мученицю стратили.
За прикметами погоди можна судити, якими будуть урожай, осінь і погода найближчим часом:
У народному календарі 4 серпня - свято Явдоха Малинівка, або Явдоха Огірочниця. Цього дня прийнято збирати пізню малину і останній урожай огірків. Також помічено, що 4 серпня часто йде дрібний мрячний дощ - він псує сіно, яке залишилося на полях. Тому день також називають Явдоха Сіногнійка.
Сьогодні, як і в будь-який інший день, церква не схвалює і виступає проти лихослів'я, лайки, пліток, злості, заздрості та жадібності, помсти, відчаю. Забороняється відмовляти в допомозі тому, хто просить.
Тим, хто тримає Успенський піст, не можна їсти м'ясні та молочні продукти, яйця, рибу.
За народними повір'ями сьогодні не слід брати в борг гроші - опинишся в борговій ямі. Також у народі вірять, що цього дня не можна дарувати комусь свої кімнатні рослини - інакше можна притягнути проблеми в особистому житті.
До святої Євдокії звертаються в молитвах із проханнями зміцнити віру і дати сил винести всі життєві негаразди.
Як уже говорили, на Євдокію зазвичай збирають малину і роблять з неї заготовки. Також сьогодні потрібно встигнути зібрати огірки - згідно з повір'ям, після 4 серпня вони втрачають смак, аромат і корисні властивості.
Спецоперації вимагають високих розумових здібностей і надзвичайної витривалості, "морські котики" ЗСУ долають кілометри під водою, атакуючи ворога зненацька. Головні орієнтири під час виконання завдань — компас, годинник, глибиномір і розумова арифметика.
На второй месяц Курской операции РОВ развернули действия, схожие с тем, что можно назвать контрнаступлением. Фактически, увеличив курскую группировку до более 35 тысяч тел, командование РОВ решило, что этого количества им хватит для вытеснения ЧОУ из К...