Народні прикмети на 5 березня. Що треба зробити городникам

5 березня за новим стилем (18 березня за старим) - день пам'яті священномученика Конона Мандонського. У народному календарі - Конон Городник. Цей угодник Божий народився на початку III століття, в Назареті. Був добрим і простодушним християнином, вів тихе життя, займався городом, з якого і харчувався. Знали його як Конон Мандонський, оскільки він жив у невеликому містечку Мандон.

За часів правління римського імператора Деція Траяна християни зазнали переслідувань - і Конон зокрема. Його схопили, але оскільки чоловік Божий поставляв продукти до імператорського столу, вирішили відразу не страчувати, а запропонували відмовитися від віри. Конон не погодився, тож, щоб покарати, йому вбили в ноги цвяхи і змусили бігти перед колісницею, поки той не впав і не помер під копитами коней.

Свято 5 березня за старим стилем - день пам'яті князя Київського Ярослава Мудрого.

Прикмети на 5 березня

  • день сонячний видався - літо буде теплим;
  • 5 березня без опадів - влітку граду не буде;
  • граки сідають на гнізда - через три тижні можна виходити в поле.

За прикметою, після Конона мають прийти ще 40 ранкових морозів.

Що не можна робити 5 березня

Серед головних заборон, що сьогодні не можна робити - лихословити, лаятися, пліткувати, розпускати чутки і лінуватися.

В день пам'яті Конона не можна ледарювати, оскільки святий сам був працьовитим. Цього дня буде доречною робота пов'язана із землею, але граблі та вила краще не брати до рук - щоб улітку град не побив город і сад.

Що варто зробити 5 березня

Святий Конон Мандонський - покровитель і захисник посіву, врожаю і всіх городників і садівників. Тому святому моляться про гарний урожай, просять захистити сад і город від стихії та нашестя шкідників.

За старовинною прикметою в цей день, навіть якщо погода не особливо сприяє, обов'язково треба зайнятися роботою на землі - прибрати ділянку від гілок, листя і сміття, скопати грядки. Вірять, що це принесе багатий урожай у сезоні. Є в забобонних городників і особливий обряд: викопують три лунки, примовляючи: "Одна лунка - для суші, інша - для мошки, третя - для черв'яків", - це нібито має вберегти город влітку від посухи і шкідників.

У народі говорили: "Хоч би в день Конона Городника була б навіть зима, починай орати город. Ти тільки почни цього дня — неодмінно город буде добрий, і овочів буде багато".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Оце так: План Байдена щодо припинення війни в Україні такий же, як у Трампа, - The Wall Street Journal

субота, 13 квітень 2024, 17:59

План президента США Джо Байдена щодо припинення війни в Україні дуже схожий на план його суперника Дональда Трампа, передають Патріоти України. Як йдеться у матеріалі The Wall Street Journal, Байден постійно відмовляє в постачанні зброї, яку попросила ...

Сигнал з Америки через пів століття

субота, 13 квітень 2024, 17:04

Сокровенне. Я давно-давно, ледве не все доросле, свідоме своє життя чекав цього дня. Бо не буває ж таке: зналися люди, симпатизували одне одному, розвело їх життя — і назавжди. Якщо ми, слава Богу, і живі, і здорові! Сучасне, як я вважаю фото пані Тама...