Православна церква України 5 грудня за новим стилем вшановує пам'ять святого Сави Освяченого з Єрусалиму. За старим стилем в цей день шанували святого Прокопія Читця.
У Савин день було прийнято не ходити по гостях і не їздити в подорож. Це народне свято проводили в сімейному колі з найближчими. Стіл накривали рослинними стравами, оскільки триває Різдвяний піст. На вулицю в цей день виходили тільки діти - вони каталися на санках і ліпили сніговиків.
Савин день здавна вважалося чоловічим святом. У цей день жінки вітали чоловіків і звільняли їх від обов'язків. Також в народне свято 5 грудня дружини молилися про здоров'я і захист чоловіка. На Саву намагалися не починати будівництво, ремонт та інші важкі чоловічі роботи, оскільки вірили, що вони в такому випадку закінчаться невдачею.
Також свято 5 грудня вважається вдалим для догляду за кіньми. У цей день коням давали сушену траву, міняли підкови, розчісували гриву. До тварин намагалися ставитися з добротою.
Важко працювати в цей день не варто.
День здавна вважається нещасливим для подорожей і поїздок. Через хуртовини і снігопад був високий шанс заблукати, застрягти в снігу або травмуватися.
Не можна в цей день брати участь в конфліктах людям, які знаходяться в дорозі або планують поїздку, інакше подорож буде проблемною.
Не варто 5 грудня сумувати, згадувати старі образи, заздрити і бажати зла іншим людям, оскільки негативні думки можуть втілитися в життя.
Не можна в цей день стелити гостям ліжко на подружньому ліжку, інакше між чоловіків і дружиною настане розлад.
Існують такі прикмети про погоду в цей день:
Російські військові окупували село Вовче Покровського району Донецької області. Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState, передають Патріоти України. "Ворог захопив Вовче та просунувся в Яснобродівці, Красногорівці, біля Діброви та Желанного", ...
27 липня за новим церковним календарем (9 серпня за старим) - день пам'яті великомученика Пантелеймона, цілителя. За старим календарним стилем - день пам'яті святих отців шести Вселенських соборів і преподобного Стефана Махрищського. . Пантелеймон нар...