Народні прикмети на 5 грудня: Що не варто робити у Савин день

Православна церква України 5 грудня за новим стилем вшановує пам'ять святого Сави Освяченого з Єрусалиму. За старим стилем в цей день шанували святого Прокопія Читця.

У Савин день було прийнято не ходити по гостях і не їздити в подорож. Це народне свято проводили в сімейному колі з найближчими. Стіл накривали рослинними стравами, оскільки триває Різдвяний піст. На вулицю в цей день виходили тільки діти - вони каталися на санках і ліпили сніговиків.

Савин день здавна вважалося чоловічим святом. У цей день жінки вітали чоловіків і звільняли їх від обов'язків. Також в народне свято 5 грудня дружини молилися про здоров'я і захист чоловіка. На Саву намагалися не починати будівництво, ремонт та інші важкі чоловічі роботи, оскільки вірили, що вони в такому випадку закінчаться невдачею.

Також свято 5 грудня вважається вдалим для догляду за кіньми. У цей день коням давали сушену траву, міняли підкови, розчісували гриву. До тварин намагалися ставитися з добротою.

Що не можна робити 5 грудня

Важко працювати в цей день не варто.

День здавна вважається нещасливим для подорожей і поїздок. Через хуртовини і снігопад був високий шанс заблукати, застрягти в снігу або травмуватися.

Не можна в цей день брати участь в конфліктах людям, які знаходяться в дорозі або планують поїздку, інакше подорож буде проблемною.

Не варто 5 грудня сумувати, згадувати старі образи, заздрити і бажати зла іншим людям, оскільки негативні думки можуть втілитися в життя.

Не можна в цей день стелити гостям ліжко на подружньому ліжку, інакше між чоловіків і дружиною настане розлад.

Прикмети погоди 5 грудня

Існують такі прикмети про погоду в цей день:

  • Тепла погода на Прокла обіцяє довгу і сніжну зиму.
  • Якщо річки і озера вкрилися льодом, то в найближчі дні похолодає.
  • Снігурі співають - до хуртовин і морозного вітру.
  • Якщо дим над багаттям піднімається вгору, то скоро мороз посилиться.
  • Білки покинули гнізда і риються в землі - до відлиги.
  • Дрова погано горять - до вологої погоди.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Поки "барин" вийшов до "холопів": Путін змусив дітей п’ять годин стояти на морозі в очікуванні його візиту (відео)

п’ятниця, 23 лютий 2024, 11:44

Очільник кремлівського режиму Володимир Путін під час свого візиту до Чувашії змусив місцевих жителів кілька годин чекати на нього на морозі. При цьому у масовці, зібраній для картинки на федеральних каналах, були й малолітні діти, про що свідчить опри...

Московський почерк

п’ятниця, 23 лютий 2024, 7:15

За родом діяльності мушу розбиратися в сортах інформпродукту. Різного походження і свіжості. Так от. Те, що зараз несеться з Банкової – це тухлятина московського пошибу. Памʼятаючи, яку роль московські підмостки, а також персонажі штибу Портнова відігр...