Православна церква України 5 липня за новим стилем вшановує пам'ять Афанасія Афонського, мучеників Кирила і Анни, а також преподобного Лампада Іринопольського. За старим стилем у свято сьогодні вшановують мученика Галактіона і мученицю Іуліанію.
5 липня селяни займалися обробкою городів від шкідників, хвороб і бур'янів. Для цього в давні часи використовували настої часнику або помідорного бадилля. День вважається вдалим для таких справ - рослини повторно не захворіють.
На полях у сьогоднішній день починали жати овес і жито. Перший зібраний сніп зберігали окремо від інших і не викидали до кінця жнив. Також займалися посівом озимих зернових культур.
Свято 5 липня підходить для лікування хвороб, різних оздоровчих процедур і масажу, походу в лазню. Людина, що сьогодні захворіла, швидко одужає, а у вагітних легко пройдуть пологи.
У сьогоднішнє народне свято щасливою прикметою вважається вийти на вулицю вночі і подивитися на місяць. Дивлячись на супутник, можна загадати бажання або провести обряд.
Цього дня наші предки намагалися не ледарювати, адже вірили, що інакше гроші зникнуть і повернути їх буде дуже складно. Також не брали до рук гострі предмети, а якщо цього не можна було дотриматися, то були вкрай обережними, щоб не поранитися.
Подружжю сьогодні не можна сваритися, з'ясовувати правоту, сперечатися навіть через дрібниці. Усе це призведе до тривалого розладу у стосунках. Чоловікові і дружині цей день варто провести в злагоді.
Не можна брехати, розповідати чужі секрети і поширювати плітки - зіпсується ваша власна репутація.
Не варто працювати після заходу сонця - справи не вдаватимуться.
Вранці люди йшли до храму, щоб помолитися святому Атанасію і попросити у нього зцілення від різних хвороб. А ще ввечері збиралися всією родиною і обов'язково обговорювали плани на майбутнє. Вірили, що тоді все задумане неодмінно здійсниться
Існують такі прикмети про погоду цього дня:
Важливо зазначити, що в наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...