6 квітня за новим стилем (19 квітня за старим) - день пам'яті святого Євтихія, архієпископа Константинопольського. Євтихій жив у VI столітті. Народився він у Фригії (Мала Азія). Навчав його дід-священик, а потім Євтихій вирушив вивчати богослов'я в Константинополь.
Пізніше він прийняв чернечий постриг, а через деякий час став архімандритом усіх монастирів в області Аманасія. У 552 році Євтихія звели на патріарший престол. Будучи патріархом, він скликав П'ятий Вселенський Собор і ще раз засудив на ньому всі єресі.
Але незабаром імперію сколихнуло нове лжевчення - його послідовники вважали, що плоть Христова до Його смерті була нетлінною. Святитель Євтихій викрив цю єресь, але лжевчення підтримав імператор Юстиніан. Він розгнівався і позбавив святителя сану патріарха. Євтихія відправили на заслання, де він продовжував невпинно молитися - за його молитвами не раз звершувалися чудеса і зцілення. Лише через 12 років святитель знову повернувся на престол і був патріархом до самої смерті.
***
6 квітня 2024 року за новим і за старим стилем (дати однакові, оскільки залежать від дат посту) відбувається батьківська субота третьої седмиці (тижня) Великого посту. Це особливий поминальний день у церкві, коли моляться за упокій померлих родичів і близьких.
Свято 6 квітня за старим стилем - день пам'яті преподобного Захарії Печерського, постника.
У народному календарі 6 квітня - свято Євтихій Тихий. За прикметами дня судять про врожай і якими будуть весна і літо:
Цього дня прийнято білити яблуні та підпирати гілки дерев.
Святому Євтихію моляться про своє фізичне і душевне здоров'я, а також близьких людей. Також 6 квітня, у третю суботу Великого посту, у церкві проходять поминальні служби, на яких моляться за упокій родичів і близьких. Цього дня добре піти до храму, віднести панахиду, відвідати могили померлих, а якщо немає такої можливості, то помолитися за їхній спокій удома. Триває Великий піст 2024 року - тим, хто поститься, дозволяється гаряча їжа з олією.
Також 6 квітня можна йти на риболовлю - вважається, що в цей час добре ловиться окунь.
Серед заборон, що сьогодні не можна робити, - лаятися, сваритися, пліткувати, заздрити, ображати людей або тварин, відмовляти в допомозі. Не слід говорити погано про померлих, поминати їх алкоголем, влаштовувати пишні поминки.
За народними прикметами цього дня не можна обламувати або обрізати яблуні, а також рубати березу - це не до добра.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...