6 квітня за новим стилем (19 квітня за старим) - день пам'яті святого Євтихія, архієпископа Константинопольського. Євтихій жив у VI столітті. Народився він у Фригії (Мала Азія). Навчав його дід-священик, а потім Євтихій вирушив вивчати богослов'я в Константинополь.
Пізніше він прийняв чернечий постриг, а через деякий час став архімандритом усіх монастирів в області Аманасія. У 552 році Євтихія звели на патріарший престол. Будучи патріархом, він скликав П'ятий Вселенський Собор і ще раз засудив на ньому всі єресі.
Але незабаром імперію сколихнуло нове лжевчення - його послідовники вважали, що плоть Христова до Його смерті була нетлінною. Святитель Євтихій викрив цю єресь, але лжевчення підтримав імператор Юстиніан. Він розгнівався і позбавив святителя сану патріарха. Євтихія відправили на заслання, де він продовжував невпинно молитися - за його молитвами не раз звершувалися чудеса і зцілення. Лише через 12 років святитель знову повернувся на престол і був патріархом до самої смерті.
***
6 квітня 2024 року за новим і за старим стилем (дати однакові, оскільки залежать від дат посту) відбувається батьківська субота третьої седмиці (тижня) Великого посту. Це особливий поминальний день у церкві, коли моляться за упокій померлих родичів і близьких.
Свято 6 квітня за старим стилем - день пам'яті преподобного Захарії Печерського, постника.
У народному календарі 6 квітня - свято Євтихій Тихий. За прикметами дня судять про врожай і якими будуть весна і літо:
Цього дня прийнято білити яблуні та підпирати гілки дерев.
Святому Євтихію моляться про своє фізичне і душевне здоров'я, а також близьких людей. Також 6 квітня, у третю суботу Великого посту, у церкві проходять поминальні служби, на яких моляться за упокій родичів і близьких. Цього дня добре піти до храму, віднести панахиду, відвідати могили померлих, а якщо немає такої можливості, то помолитися за їхній спокій удома. Триває Великий піст 2024 року - тим, хто поститься, дозволяється гаряча їжа з олією.
Також 6 квітня можна йти на риболовлю - вважається, що в цей час добре ловиться окунь.
Серед заборон, що сьогодні не можна робити, - лаятися, сваритися, пліткувати, заздрити, ображати людей або тварин, відмовляти в допомозі. Не слід говорити погано про померлих, поминати їх алкоголем, влаштовувати пишні поминки.
За народними прикметами цього дня не можна обламувати або обрізати яблуні, а також рубати березу - це не до добра.
Християни східного обряду 24 лютого за новим стилем відзначає здобуття голови Іоанна Предтечі. В Іванів день на українців чекали перших ознак весни. У лісах вже з'являлися перші підсніжники та проліски. Починали прилітати та будувати гнізда перелітні п...
Ставка призначила командирів армійських корпусів, визначений їх склад. Організаційні зміни мають відбутись протягом місяця. Рішенням Верховного головнокомандувача В.Зеленського, головнокомандувача ЗСУ О.Сирського, командувача НГУ О.Півненко призначено...