Християни східного обряду 6 лютого за новим стилем вшановує пам'ять преподобного єпископа Вукола Смирнського і святого Фотія Константинопольського, а також мучениць Дорофеї, Марфи і Каллісти. За старим стилем 6 лютого згадували святу черницю Ксенію Римлянину.
В українців у лютому наступав сезон весіль. Дівчата і юнаки намагалися одружитися до того, як почнеться сільськогосподарський сезон і Великий піст. Весільні традиції українців передбачали, що хлопець відправляв до коханої сватів з пропозицією одружитися. Якщо вона погоджувалася, то родичі нареченої оглядали будинок і господарство молодого. Свято 6 лютого - вдалий день для весілля.
Покровитель цього дня святий Вукол вважається захисником молодих телят. У цей період у селян починають телитися корови. Селяни обкурювали корівку і теля димом чебрецю або материнки, щоб тварини були здоровими і давали багато молока.
У це свято проводили домашній обряд для добробуту і для міцного здоров'я корів. Для цього господині варили пшеничну або вівсяну кашу на домашньому молоці в печі. Кожен член сім'ї повинен був з'їсти хоча б ложку такої каші. Молочну плівку з страви віддавали теляті, а овес підсипали в корито корови.
Невдалий день для хрещення дитини.
6 лютого заборонено сваритися, інакше відносини з близькими зіпсуються надовго.
Якщо приснився поганий сон, нікому про нього не розповідайте, інакше кошмар може збутися.
Чоловікові в цей день не варто пити алкоголь, особливо в малознайомих компаніях, інакше підвищиться ризик розвитку алкоголізму і появи сімейних проблем.
За давньою прикметою якщо у селян корова народила теля, то з дому нічого не можна позичати.
Самотнім людям не можна підмітати підлогу, інакше вони не знайдуть пару.
"Коли я писав блог по вбивству Фаріон, то зразу сказав, що ви будете здивовані вбивцею і мотивами", - пише у своєму блозі Борислав Береза, передають Патріоти України. "Зараз бачу сміхуйочки з приводу, що наступною жертвою мав бути Макс Бужанський. Про ...
Лідери козацтва пізніших часів відтіснили в пам'яті народу відчайдушного і умілого отамана, що з купкою запорожців став одним з вершителей доль Східної Європи і підняв роль українського козацтва до небувалих до того висот, перевершивши Байду Вишневецького