Народні прикмети на 6 травня: Не мочіть ноги в росі

6 травня весело співають птахи — найближчі дні буде хороша погода / © Unsplash

6 травня за новим стилем (19 травня за старим) вшановують пам'ять праведного Йова Багатостраждального, преподобного Іова Почаївського, мучеників Варвара – колишнього розбійника, Вакха, Каллімаха та Діонісія. За юліанським календарем сьогодні вшановують Георгія Побідоносця, відзначають День ангела Юрія, Георгія та Єгора - всі ці імена є спорідненими, нагадують Патріоти України.

***

Йов Багатостраждальний за біблійними переказами жив в одному з аравійських країв і походив з племені Авраама за дві тисячі літ до нашої ери. Чоловік був відданий Богу й, попри усі страждання й випробування, що випали на його долю, лишився вірним. Він виступає прообразом Ісуса Христа, який зніс страждання, що були призначені йому. Іов – приклад смиренності та відданості.

У Йова була велика родина, багато слуг, всі його шанували. Та якось диявол прийшов до Бога і сказав, що Йов такий праведний лише тому, що наділений багатствами і щастям. А якщо все забрати, то він припинить благословляти Господа. Тоді всі діти Йова померли, худоба поздихала, сам він сильно захворів і більше не міг працювати. Хоча дружина почала постійно запитувати, за що це їм, Йов відповідав їй, що Бог посилає тільки те, що людина може витерпіти. Тому він продовжував благословляти Господа. За це Бог наділив Йова ще більшим багатством і більшою родиною.

***

Іов Почаївський, чудотворець, подався до служіння Богу ще у віці десяти років. Народився на Галичині у XVI столітті. За чернечі подвиги був призначений ігуменом Дубенського монастиря на Волині. Але прагнучи віддаленого життя, він подався на Почаївську гору. Там в чернечій обителі також був обраний ігуменом і дбав про Почаївський монастир протягом 50 років. За його підтримки у монастирі була заснована друкарня, де видавалися духовні книги.

***

Мученик Варвар був дуже шанованим воїном у війську імператора Юліана Відступника. Святкуючи перемогу, йому запропонували принести жертву язичницьким богам. Варвар відмовився й визнав себе християнином, за це його піддали катуванням. Його кат – воєначальник Вакх та воїни Каллімах та Діонісій, ставши свідками мужності Варвара, також увірували у Христа, за що одразу були вбиті. Варвар після мук також був усічений мечем. Все це сталося у IV столітті.

Що не можна робити 6 травня

  • Не можна розповідати про сон, який побачили в ніч проти 6 травня.
  • Не варто лінуватися, особливо на городі.
  • Заборонено спеціально збивати ногами росу з трави.

Народні прикмети і традиції на 6 травня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: весело співають птахи — найближчі дні буде хороша погода;
  • на воді з'являються бульбашки під час дощу — він затягнеться;
  • після світанку туман — до малохмарної погоди без опадів;
  • вранці багато роси — чекайте на гарну погоду вдень;
  • ясна погода до великого урожаю огірків.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 6 травня: Не мочіть ноги в росі

вівторок, 6 травень 2025, 7:05

6 травня за новим стилем (19 травня за старим) вшановують пам'ять праведного Йова Багатостраждального, преподобного Іова Почаївського, мучеників Варвара – колишнього розбійника, Вакха, Каллімаха та Діонісія. За юліанським календарем сьогодні вшановують...

Цей тиждень обіцяє бути насиченим як геополітичними подіями, так і внутрішньополітичною боротьбою - Lana Zerkal

вівторок, 6 травень 2025, 6:30

На геополітичній сцені нас, схоже, чекає розв'язка у реалізації “мирного плану” Трампа. Точніше – розкриття карт у цьому раунді покера. Про це я напишу окремо, але сьогодні не можу пройти повз внутрішньополітичний фестиваль критики й гасел щодо “угод п...