Православне свято 7 листопада за новим календарем (20 листопада за старим) - день пам'яті святого мученика Феодота Анкірського, (Феодота, корчемника). У народному календарі - Федотів день. За юліанським календарем - день пам'яті мучеників Маркіяна і Мартирія, які постраждали за християнську віру в IV столітті, а також преподобних Мартирія, диякона і Мартирія, затворника, Києво-Печерських, нагадують Патріоти України.
***
Феодот жив у III столітті в Анкірі Галатійській (нині місто Анкара в Туреччині). У нього був свій готель, Феодот був одружений і вів праведний спосіб життя - багато молився і дотримувався посту. Язичникам та іудеям Феодот розповідав про Христа, завдяки чому багато хто увірував. Також, за переказами, Феодот мав особливий дар: міг лікувати хворих покладанням рук.
Усе змінилося, коли на престол зійшов імператор Діоклетіан, який почав гоніння на християн. За його велінням в Анкіру відправили жорстокого намісника Феотекна, і багатьом християнам довелося тікати з міста. Феотекн сповістив, що всі, хто сповідує християнство, повинні вклонитися ідолам і принести жертви - тих, хто цього не робив, страчували.
Феодот Анкірський у своєму готелі переховував християн від переслідувачів, годував їх, а тих, кого стратили, сам ховав. Коли в Анкірі закрили останню християнську церкву, літургії стали проводити у Феодота. Але незабаром на нього донесли правителю, Феодот загинув. Мученика поховали в Малосі, пізніше там побудували церкву на честь святого.
За прикметами цього дня судять, якими будуть погода найближчим часом, зима і навіть весна:
У народі день прозвали Федотовим. За старих часів за традицією цього дня підгодовували синиць, горобців, щигликів, омелюхів, а якщо бачили зимородка, значить, зима прийшла остаточно.
У церковне свято 7 листопада церква, як і в будь-який інший день, не схвалює і виступає проти лайки, наклепу, пліток і осуду, лінощів, жадібності та заздрості
Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: сваритися з родичами і відмовляти в допомозі нужденним - гроші покинуть дім, а також купувати дорогі речі - довго не прослужать. Вважається, що 7 листопада потрібно також остерігатися сумніватися в чому-небудь - якщо забаритися і упустити момент, то можна втратити щось важливе.
У православне свято сьогодні в молитвах до святого Феодота просять допомоги в справах, зцілення від хвороб і зміцнення віри.
День вважається сприятливим для вишивання і шиття - в народі вважається, що святий протегує рукоділлю.
Часто до початку листопада наступали перші серйозні заморозки, а річки вже покривалися кіркою льоду. Тому одна з назв народного свята - Феодот-Льодостав. Рибалки готувалися до підлідної риболовлі. У рибалок в цю дату буде багатий улов.
День здавна вважається вдалим для рукоділля і ручної праці. Також цей день, за повір'ями, вдалий для сиріт - їм допомагають святі дня.
7 листопада, за давніми віруваннями, буде корисно для душевного здоров'я трохи поплакати і пожаліти себе. Люди вірили, що якщо в цей оплакати свої проблеми, образи і тривоги, то після цього стане набагато легше. Також в цей день народ оплакував померлих друзів і рідних. Вважалося, що після цього покійному стане легше на тому світі.
Вагітним жінкам в цей день не можна злитися і сваритися з близькими, згадувати старі образи, обманювати інших людей. Тоді їхній малюк точно народиться здоровим. Також не варто думати про погане, оскільки негативні переживання можуть вплинути на здоров'ї дитини.
Брехати і обманювати 7 листопада не можна, інакше з вами вчинять так само.
Невдалий день для ведення бізнесу, торгівлі, великих покупок і укладення угод
7 листопада не можна в'язати, але можна ткати і вишивати.
Не можна спати на чужій подушці в цю ніч. Також вночі не можна спати під місячним світлом.
Православне свято 7 листопада за новим календарем (20 листопада за старим) - день пам'яті святого мученика Феодота Анкірського, (Феодота, корчемника). У народному календарі - Федотів день. За юліанським календарем - день пам'яті мучеників Маркіяна і Ма...
Сьогодні 6 листопада. Триває 987 доба мужньої оборони України проти навали російських окупантів. Російські окупанти намагаються оточити Курахове, здійснюючи наступ із кількох напрямків. Основні зусилля спрямовані на прорив через Максимільянівку та Кате...