Християни східного обряду 7 січня за новим стилем відзначає Собор Іоанна Предтечі. Це свято настає наступного дня після Водохрещі. У цей день згадують Іоанна Хрестителя - саме він був тією людиною, яка хрестила Ісуса.
В українців у цей період добігли кінця Святки і почався період гулянь і весіль, який називався М'ясоїд. Якщо у Святки було прийнято відпочивати, то на М'ясоїд селяни поверталися до роботи. Молодь починала грати весілля.
За традицією, у свято 7 січня потрібно випити зранку склянку освяченої води, яку набрали у церкві на Водохрещу. Тоді протягом року людина буде здоровою та щасливою. Чоловіки цього дня випивали кілька ковтків пива, щоб у новому році не було приводу для сліз.
За старим (юліанським) календарем у цей день віруючі відзначали Різдво Христове. Раніше ми писали, коли правильніше відзначати Різдво - 25 грудня або 7 січня.
Українські різдвяні традиції мають дуже давнє походження. У народне свято 7 січня діти та дорослі розігрували вертеп, тобто театральну сценку про народження Ісуса Христа. В українців були свої традиційні персонажі вертепу – Дід, Баба, Цар Ірод, Ангел, Пастух, Козак та інші.
Діти та молодь сьогодні читають колядки на Різдво. З піснями ходять по сусідніх будинках і бажають господарям здоров'я, за що отримують частування. Популярною різдвяною піснею в Україні є "Щедрик, щедрівочка".
Різдво в Україні відзначають з масовими гуляннями, ярмарками і багатим святковим столом. Їжу зазвичай готують пісну, оскільки за святковий стіл сідають ще на Святвечір, коли продовжується Різдвяний піст. У давні часи наші предки готували такі страви на Різдво, як бобальки, січеники і креплики.
У давні часи ялинку було прийнято ставити саме на Різдво, а не на Новий рік. Також подарунки дарували саме до Різдва. Головною стравою на столі була кутя на Різдво.
Доброю прикметою вважається, якщо сьогодні першим в будинок зайде чоловік. А якщо першою зайде жінка, то може трапитися біда.
Не можна надягати брудний і порваний одяг сьогодні.
На Різдво не можна працювати.
Церква засуджує будь-які ворожіння на Різдво.
Полювати і рибалити в цей день не варто.
За давньою прикметою господарям не можна залишати святковий стіл раніше гостей.
Рано чи пізно Російська Федерація не зможе підтримувати війну в тому ритмі, який вона підтримувала останні три роки. Про це розповів журналіст Віталій Портников в етері "Еспресо", передають Патріоти України. "Стане очевидним, що ця війна є непосильною ...
Православна церква України 20 січня за новим стилем вшановує пам'ять вірменського священика і пророка Євфимія Великого. За старим стилем 20 січня відзначають Собор Іоанна Хрестителя або по-народному - Іванів день. . Цей день здавна вважається небезпе...