Християни східного обряду 9 грудня за новим стилем (22 грудня за старим) відзначають зачаття Пресвятої Богородиці та згадують святу Анну, матір Діви Марії. У народному календарі - Анна Темна, Анна Зимова. За старих часів цього дня намагалися всіляко оберігати жінок, особливо вагітних.
За старим стилем 9 грудня відзначають річницю освячення Ярлславом Мудрим храму Георгія Побідоносця в Києві (У хрещенні князь мав ім'я Георгій і глибоко шанував свого небесного покровителя,- Патріоти України).
***
Анна жила в I столітті до н.е. і була родом із сім'ї священика. Вважається, що вона народилася у Вифлеємі, коли виросла, то вийшла заміж за Іоакима. Вони дуже хотіли мати дітей, але їх не було у подружжя протягом 50 років. Відомий випадок, як Йоакиму навіть заборонили під час великого релігійного свята принести жертву Богові через те, що в нього немає дітей. Засмучений чоловік пішов у пустелю і став там старанно молитися. Там йому ангел і приніс благу звістку - незабаром у них із дружиною буде дочка. Цю ж новину ангел розповів і Ганні: "...ти народиш Дочку благословенну. Заради Неї благословляться всі пологи земні. Через Неї дасться спасіння всьому світу...". Іоаким поспішив додому і зустрів біля Золотих воріт Єрусалима Анну, яка йшла йому назустріч - цю сцену зображено і в іконографії.
Так і сталося. На 15 день після народження дівчинки їй дали ім'я - Марія. Анна була турботливою й уважною та турботливою мамою. Коли Іоаким вирішив посвятити доньку Богові, то Анна вмовила його почекати, а в три роки Марію ввели до Єрусалимського храму, де вона й залишилася як вихованка.
Через 5-6 років після цього Іоаким помер, за переказами на той час йому було 80 років. Через два роки померла і свята праведна Анна, у віці 79 років. Хоча є й інша версія, католицька: згідно з нею Анна прожила набагато довше і навіть допомагала Марії доглядати за маленьким Ісусом.
Поховали святу Анну в Єрусалимі, а за часів імператора Юстиніана II (близько 710 року) її мощі та мафорій (покривало) перенесли до Константинополя. Зараз частинки святих мощей перебувають у різних церквах по всьому світу.
За прикметами дня судять про погоду найближчим часом і якою буде ця зима:
Зачаття Пресвятої Богородиці вважається жіночим святом. Серед головних заборон, за народними прикметами, не слід працювати жінкам, особливо прати, прибирати, займатися рукоділлям. Також цього дня вагітним не можна розпалювати вогонь і брати в руки гострі предмети, інакше пологи будуть важкими.
Праведну Анну вважають покровителькою шлюбу і породіль, бідняків, робітників, домогосподарок. Цього дня святій моляться про те, щоб Бог дав дітей, про легкі пологи, здоров'я немовлят, сімейне щастя, вирішення сімейних негараздів.
Законопроєкт про "податок на посилки" не має економічного обґрунтування та несе значні ризики для оборонного сектора і буде надалі поглиблювати бідність українців. . Про це заявив Анатолій Амелін, виконавчий директор та співзасновник аналітичного цент...
30-річна донька мера Дніпра Бориса Філатова Катерина Філатова 24 січня в Instagram Stories розмістила селфі, на якому її знято у тренажерному залі, передають Патріоти України. "У період, коли я наречена. Через п'ять місяців маю бути у своїй найкращій ф...