Православна церква України 9 листопада за новим стилем вшановує пам'ять преподобної Матрони Константинопольської, святого Онисифора Києво-Печерського, а також ікону Божої Матері "Скоропослушниця". За старим стилем 9 листопада церква згадувала відомого українського автора історичних творів Нестора Літописця.
Наші предки в це народне свято очікували похолодання і перших зимових морозів. За це дата отримала го сани. Чоловіки утеплювали стіни і вікна в будинки, побоюючись холодного північного вітру.
У свято 9 листопада було прийнято розбирати шафу з одягом. Літні речі ховали в скрині і прибирали на горище, а зимові складали в шафі. Непотрібні і не по розміру речі наші предки роздавали жебракам і нужденним людям.
Загалом ця дата вважається особливо вдалою для благодійності та безкорисливої допомоги. Люди вірили, що зроблене 9 листопада добро повернеться людині в потрійному розмірі. Але за недобрі вчинки також доведеться відповідати.
У давні часи в народне свято 9 листопада був цікавий звичай. У цю дату люди вимовляли вголос якийсь зарок (обіцянку) і намагалися виконати її протягом дня. Найчастіше це була якась домашня справа або рукоділля. Люди вірили, що якщо виконати зарок до заходу сонця, то доля щедро нагородить. Але якщо провалити обіцянку, то варто чекати біди.
У цей день не можна давати обіцянки, в яких ви не впевнені. Також категорично заборонено брати кредити і гроші в борг, якщо є ризик, що ви не зможете повернути борг. В іншому випадку є ризик загрузнути в боргах.
Робити стрижку, манікюр і педикюр 9 листопада - до частих хвороб. Особливо небезпечно це для вагітних.
Не варто в цю дату залишати старий одяг і взуття, яку давно ніхто не носить. Краще віддати або пожертвувати комусь такі речі. За старими прикметами, старий одяг в цей день притягує старі проблеми.
У цей день існують такі прикмети погоди:
"Чиновники з Міноборони вкотре сіли в калюжу: авансують підприємствам десятки мільярдів гривень, однак на фронт у заявлені терміни доходить менше половини мін. Однак і з ними серйозні проблеми. Що відбувається? "Нам не страшні московські воші, нам стра...
"Вчора був той самий день – День гідності та свободи. Трохи не пропустила. День "майданутых", по-простому", - пише харківська журналістка Анна Гін на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:. "Не віриться, що вже ...