Народні прикмети на 9 листопада. Що не можна робити в Матронін день, а що намагалися виконати з усіх сил

Матрона зимова, Матронін день має досить своєрідну традицію зародка, виконання котрого, за народним повір'ям, обіцяє великі блага, а провал - нещастя

Православна церква України 9 листопада за новим стилем вшановує пам'ять преподобної Матрони Константинопольської, святого Онисифора Києво-Печерського, а також ікону Божої Матері "Скоропослушниця". За старим стилем 9 листопада церква згадувала відомого українського автора історичних творів Нестора Літописця.

Наші предки в це народне свято очікували похолодання і перших зимових морозів. За це дата отримала го сани. Чоловіки утеплювали стіни і вікна в будинки, побоюючись холодного північного вітру.

У свято 9 листопада було прийнято розбирати шафу з одягом. Літні речі ховали в скрині і прибирали на горище, а зимові складали в шафі. Непотрібні і не по розміру речі наші предки роздавали жебракам і нужденним людям.

Загалом ця дата вважається особливо вдалою для благодійності та безкорисливої допомоги. Люди вірили, що зроблене 9 листопада добро повернеться людині в потрійному розмірі. Але за недобрі вчинки також доведеться відповідати.

У давні часи в народне свято 9 листопада був цікавий звичай. У цю дату люди вимовляли вголос якийсь зарок (обіцянку) і намагалися виконати її протягом дня. Найчастіше це була якась домашня справа або рукоділля. Люди вірили, що якщо виконати зарок до заходу сонця, то доля щедро нагородить. Але якщо провалити обіцянку, то варто чекати біди.

Що не можна робити 9 листопада

У цей день не можна давати обіцянки, в яких ви не впевнені. Також категорично заборонено брати кредити і гроші в борг, якщо є ризик, що ви не зможете повернути борг. В іншому випадку є ризик загрузнути в боргах.

Робити стрижку, манікюр і педикюр 9 листопада - до частих хвороб. Особливо небезпечно це для вагітних.

Не варто в цю дату залишати старий одяг і взуття, яку давно ніхто не носить. Краще віддати або пожертвувати комусь такі речі. За старими прикметами, старий одяг в цей день притягує старі проблеми.

Прикмети погоди 9 листопада

У цей день існують такі прикмети погоди:

  • Ранковий туман в цей день віщує швидке потепління.
  • Вранці чути спів птахів - до гарної погоди.
  • Між деревами з'явилося багато павутини-похолодання настане не скоро.
  • Ранню зиму віщує холодний північний вітер.
  • Якщо пішов дощ, то буде хороший урожай пшениці.
  • Іній на деревах вранці обіцяє швидкі заморозки.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Замість "мангалів" та "сараїв". В Україні помічено танк Т-90 ЗС РФ із новим захистом від дронів

четвер, 30 травень 2024, 2:35

На одному з опублікованих фото російський танк оснащено додатковими бронеплитами. Експерти вважають, що таке рішення проходить тестування під час бойових дій в Україні. . Нещодавно на території України було помічено новітній російський танк Т-90М "П...

ГУР пробили ядерну парасольку РФ! Мінус 2 станції. Народ аж завив: а де наша відповідь? / Снєгирьов

четвер, 30 травень 2024, 1:45

Безпілотник ГУР 26 травня атакував радіолокаційну станцію дальнього виявлення цілей "Воронеж М" у місті Орськ Оренбурзької області Росії. Дрон подолав відстань у понад 1800 кілометрів до обʼєкта противника. Однак, це не перший удар по системі ядерної б...