9 травня за новим стилем (22 травня за старим) відзначають перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народі це свято відоме як Миколай Весняний або Миколай Літній. За юліанським календарем сьогодні вшановують праведну Глафіру Амасійську.
***
На Миколая Чудотворця наші пращури вшановували домашню худобу. Тварин цього дня балували, годували ласощами і прикрашали стрічками. За гарної погоди виганяли в поле на випас. Коням міняли підкови. Власники худоби кропили тварин святою водою для міцного здоров'я. Також у це народне свято дякували і пригощали пастухів.
Селяни 9 травня займалися садінням овочів і зернових культур, насамперед - вівса і пшениці. Однак до посівів не приступали, доки на дубі та черемсі повністю не розпуститься листя. Починали висаджувати картоплю, якщо земля вже достатньо прогрілася.
Миколай Чудотворець вважається заступником дітей, тому в це свято дорослі намагалися їх балувати. Також цього дня робили добрі вчинки, жертвували милостиню і просили вибачення у близьких. Вважається, що зроблене 9 травня добро повернеться людині в подвійному розмірі.
Дуже щасливою прикметою у свято 9 травня вважався приліт солов'їв і ластівок. Якщо такі птахи оселилися біля будинку, то у його мешканців буде достаток і благополуччя. Пернатих приманювали в саду, залишаючи для них годівниці та шпаківні.
Невдалий день для рукоділля і творчості.
Не варто сьогодні користуватися ріжучими і гострими предметами - ножем, голкою, ножицями, серпом, косою. Підвищується ризик порізів.
У День святого Миколая не можна ображати дітей, бити їх і підвищувати голос.
Не можна займатися ворожіннями, магічними ритуалами, передбаченнями сьогодні.
Під забороною обжерливість і зловживання спиртним.
Великим гріхом 9 травня вважається ображати птахів, знімати їхні гнізда, проганяти пернатих із двору.
Ведуча Ольга Фреймут в Україні була досить популярною, однак після переїзду до Лондона їй довелося все починати з нуля. В інтерв'ю Раміні Есхакзай вона розповіла, чому довго не могла знайти роботу, передають Патріоти України. За словами Фреймут, у Лонд...
"У Росії були два шанси вийти з нинішньої великої війни якщо не повною переможницею, то десь між позначками «перемога» і «часткова перемога» або «часткова перемога» і «нічия». Перший – наприкінці весни 2022 року, другий – наприкінці осені того ж року",...