"Нас били автоматами, кулаками та ногами. Мені зав'язали очі та зв'язали руки": Вивезені до Росії українці розповіли про тортури (фото)

На відміну від України, армія РФ, окрім українських солдатів, бере в полон і мирних жителів. Декому пощастило повернутися, вони розповідають про перенесені тортури, знущання. У Кремлі стверджують, що громадяни України прямують до Росії добровільно.

В Україні триває війна, обидві сторони беруть полонених. Але, на відміну від України, армія РФ, окрім українських солдатів, бере в полон і мирних жителів. Декому пощастило повернутися, вони розповідають про перенесені тортури, знущання, передають Патріоти України.

Окупанти також вивозять громадян України на територію Білорусі та Росії, звідки людей потім повертають в Україну для обміну. Добровольця "Червоного хреста" Володимира Хропуна затримали в Київській області, потім вивезли до Білорусі, Росії, анексованого Криму та через окуповану частину Запоріжжя на лінію фронту до місця обміну, повідомляє ВВС.

Володимир 18 березня прямував автомобілем у село Козаровичі на Київщині для евакуації людей. Його зупинили на російському блокпості та затримали. Перші дні тримали у підвалі заводу у сусідньому селі із ще 40 людьми.

"Нас били автоматами, кулаками та ногами. Мені зав'язали очі та зв'язали руки ізолентою. Вони використовували електрошокери і постійно запитували інформацію про військових. Один із солдатів був дуже молодий, майже дитина. Він використовував електрошокери на шиях, обличчях, колінах людей. Наче розважався", – згадує чоловік.

Пізніше людей разом із Володимиром перевезли на територію Білорусі, де видали посвідчення особи. Там зазначалося, що його видав військовий РФ, а місце народження Володимира було зазначено як "Українська радянська соціалістична республіка".

Після цього водія-добровольця перевезли до в'язниці на території Росії. "Катування тривали. Нас принижували, ставили на коліна і змушували приймати незручні пози. Якщо ми дивилися їм у вічі, нас били. Якщо ми робили щось повільно, нас били. З нами поводилися як з тваринами", – сказав Володимир.

У камері разом із ним сиділи десятки людей. Полонені намагалися підтримувати одне одного. "Іноді було важко повірити, що все це відбувається. Було відчуття, що ми перенеслися в XVI століття з XXI століття", – заявив звільнений із полону.

За два тижні чоловік повернувся на підконтрольну Україні територію в рамках обміну. Іншу історію розповіла дружина нацгвардійця, імена не розголошуються задля безпеки. Коли окупанти залишали Чорнобильську АЕС, то забрали в полон нацгвардійців, котрі охороняли об'єкт на момент його захоплення.

Чоловік міг тримати зв'язок зі своєю дружиною до того, як на станції зникла електрика. У день захоплення ЧАЕС 24 лютого він зателефонував їй і сказав, щоб вона виїжджала з села з дитиною та батьками. Жінка каже, що підтримувала зв'язок із чоловіком до 9 березня. Здебільшого він сухо казав, що в нього все гаразд. Після того, як зник мобільний зв'язок, було ще кілька розмов по стаціонарному телефону.

"Востаннє я розмовляла з чоловіком 31 березня, у день, коли їх насильно вивезли з Чорнобиля. Він сказав мені: "Фізично зі мною все гаразд, але емоційно мені дуже важко". По його голосу я зрозуміла, що він дуже стурбований", – сказала жінка.

У МВС України їй повідомили, що чоловік перебуває у Росії. BBC поговорила з сім'ями понад десяти людей, взятих у полон загарбниками. Лише деякі змогли повернутися додому, решта досі вважаються зниклими безвісти.

Одна з них – Юлія Паєвська "Тайра", відома парамедик, яка допомагала евакуювати поранених солдатів та мирних жителів з Маріуполя. Її чоловік Вадим сказав, що солдати РФ схопили її 14 березня.

Пізніше вийшов російський пропагандистський ролик за її участю. Так Вадим і довідався, що вона в полоні. Він упевнений, що вона перебуває на території Росії.

У Кремлі стверджують, що громадяни України прямують до Росії добровільно. Глава Офісу генпрокурора Ірина Венедиктова називає таку заяву брехливою. "Є не менше 6 тис. цивільних осіб, яких ми можемо ідентифікувати як депортованих", – зазначила вона.

Джерело: ВВС Україна
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"В Туркменистане, куда Путин поехал просить железо и мясо с клеймом ОДКБ, его настигла и поразила шутка Бориса Джонсона", - блогер із Одеси

п’ятниця, 1 липень 2022, 0:14

"В Туркменистане, куда Путин поехал просить железо и мясо с клеймом ОДКБ, его настигла и поразила шутка Бориса Джонсона. Британский премьер в Мадриде, где стояла жара, иронично предложил коллегам раздеться до пояса, мол, тогда будем походить на «решите...

"Стрелков считает это поражением. А мы считаем, что это только начало", - Голобуцький

п’ятниця, 1 липень 2022, 0:00

"Стрелков считает это поражением. А мы считаем, что это только начало. Освобождены будут все земли Украины. А Стрелков будет доживать свой век где-то под Житомиром. Как заключённый за военные преступления", - написав політтехнолог Олексій Голобуцьки...