Нашого цвіту по всьому світу: Умови праці та заробітки в Фінляндії

Українці обирають Фінляндію, тому що там більше платять.

Цього року Міграційна служба Фінляндії видала 8,7 тисячі дозволів (сертифікатів) на сезонну роботу. При цьому найбільше таких дозволів видали українцям. Зараз у розпалі збір полуниці, а лісові ягоди почнуть збирати до кінця липня, передають Патріоти України з посиланням на Газета Експрес.

Наталія Гоцман з Івано-Франківської області розповіла, що документи оформила ще в лютому. У неї є біометричний паспорт і потрібно було тільки отримати сертифікат, який підтверджує мету поїздки.

Жінка вилетіла у Фінляндію з Польщі в другій половині червня. Роботодавець також оформив для неї дозвіл на перетин кордону.

Без знання англійської або фінської мови самому важко знайти подібну роботу, тому багато українців звертаються до агентств, які набирають людей на сезонну роботу. Але взагалі можна обійтися без посередників.

Що ж стосується умов праці, то зміна може бути від 10 до 16 робочих годин у полі. За житло необхідно заплатити за добу 4-6 євро. Гроші роботодавець вираховує із зарплати. За їжу необхідно віддати від 50 до 80 євро на місяць.

Заробіток залежить від результатів роботи. За день комусь вдається зібрати лише 40 кілограмів полуниці, а хтось може і 80. В середньому за 1 кілограм полуниці платять 1 євро, а за кілограм малини – 2 євро.

У найгірший сезон українці заробляють 700-800 євро. Загалом на сезонні роботи у Фінляндії виїжджають близько 15 тисяч українців. Але в цьому році тільки 9 тисяч осіб. У Фінляндії не дуже велика потреба в сезонних працівниках.

При цьому, щоб влаштуватися на будівництво, необхідно отримати робочу візу, а це не просто. У Фінляндію їдуть працювати люди з країн, які входять в ЄС – громадяни Литви, Латвії, Естонії, Польщі, а на збір ягід – найбільше українці, білоруси та росіяни.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Для таких людей, як Путін, Козак чи Гризлов призначення Кравчука - справжнісіньке знущання", - Портников

п’ятниця, 7 серпень 2020, 2:00

Леонід Кравчук сприймається російським політичним істеблішментом як справжній "зрадник", який знищив найдорожче для Путіна – Радянський Союз. "Лист Козака – це продовження російської лінії, яку було визначено після зустрічі радників глав держав – учасн...

Хіти тижня. Були готові по команді ліквідувати Бацьку: Групу "Вагнера" з двома снайперами розмістилася на відстані пострілу від резиденції Лукашенка

п’ятниця, 7 серпень 2020, 0:35

За версією Мінська, найманців направили в Білорусь для дестабілізації обстановки в країні напередодні президентських виборів. Москва заперечує всі звинувачення. Міністр висловив думку, що в Білорусі мала місце операція спецслужб РФ. Справа в тому, що, ...