Через "інтеграцію" захоплених Москвою територій жителі Донеччини та Луганщини вже найближчим часом взагалі не зможуть зводити дебет із кредитом. Грошей на виживання в абсолютної більшості тотально не вистачатиме. За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, починаючи з 2014 року умови життя на тимчасово окупованих територіях Сходу постійно погіршувались, зазначають Патріоти України.
Однак після оголошення Донбасу "російським" ситуація стане просто жахливою для більшості цивільного населення. Ба більше, жителі тимчасово непідконтрольних Києву Донеччини та Луганщини почали це розуміти. І, звісно ж, їм подібна перспектива ніяк не подобається.
Вже у 2022 році загарбники вирішили, що "ДНР" та "ЛНР" має компенсувати їх інвестиції. Гірників та металургів, педагогів та рятувальників масово та примусово відправляли на війну. Через кілька місяців, коли мобілізаційні резерви почали скорочуватися, загарбники вирішили закрити взагалі всі підприємства. Аби зкинути з Кремля тягар утримання дотаційних та не потрібних Росії шахт, заводів та фабрик, а також для звільнення залишків персоналу та відправлення їх у зону бойових дій.
Однак справжній сюрприз очікував на жителів Донбасу після оголошення про анексію. Спочатку майже всі любителі "русского мира" раділи "поверненню додому", але згодом почали трохи розбиратися. Як виявилося, вже з 1 січня на тих територіях, які не перейдуть під контроль ЗСУ, будуть введені нові тарифи на комуналку. Конкретні цифри наразі невідомі, але вони мають відповідати ринковим цінам та вартості послуг у Росії. Середня вартість кіловата у країни-агресорці – 3 рубля, а кубометру газу – від 5 до 7. Води ж на Донбасі нема та не передбачається.
Тож вже через декілька місяців "громадяни" так званих квазіреспублік змусять віддавати комунальникам не 1 – 2 тисячі рублів, як всі звикли, а щонайменше 5– 6 тисяч. Втім, скоріш за все, тарифи будуть ще більшими, адже у ринкову вартість мають закладати цінник на ремонти та обслуговування комунікацій, а із цим у "дирі" все геть погано. Бо інфраструктура не оновлювалася 8 років, подекуди пошкоджена через війну, а всі місцеві фахівці мобілізовані. Тому вже давно для ремонтування пошкоджень окупанти звозять спеціалістів з Росії, але і їх подекуди відправляють на війну.
Якщо ж додати до цього бажання Кремля змусити жителів Донбасу платити за 8 років життя за рахунок Росії, а також ставлення Путіна до місцевого населення як до людей третього сорту, то цінники зростуть навіть не втричі. І як виживатимуть люди із зарплатами у 7 – 8 тисяч, невідомо. Особливо з урахуванням того, що майже у кожній родині годувальника відправили воювати як "добровольця".
"Турбота про друзів - святе діло. Однак якщо ти президент країни, що десять років палає у вогні, а грошей у скарбниці - лише те, що дають партнери, чи не варто дослухатися насамперед до них? І чи не є призначення на високі державні посади друзів без ві...
Багато пишу про те, що західний демократичний світ опинився немов у оповіданні про барона Мюнхгаузена: між рикаючим левом агресивних диктатур (росія, іран, кндр), які розпочали військову агресію, і огидним крокодилом популізму, який поглинає західні су...