"Наступні дні будуть для росіян ще гіршими": Австралійський генерал прокоментував контрнаступ ЗСУ на півдні

"Несподіваний" прорив українських військ на Херсонщині та панічний відступ росіян — це продовження довгої серії організованих дій. Про це пише в Twitter Мік Раян – військовий експерт, генерал-майор у відставці, який відповідав за весь військовий вишкіл та військову освіту в Австралії, передають Патріоти України.

За його словами, українська наступальна кампанія на півдні продовжує розгортатися. "Поки ЗСУ фіксують російських захисників на південному заході (Херсонщини. – Ред.), українці наступають з півночі. Хоча це може здатися "раптовим" проривом на півдні, насправді це продовження довгої серії організованих дій на півдні та північному сході України", – зазначив генерал.

Раян звернув увагу, що українські атаки на півдні почалися місяці тому. ЗСУ не тільки відвоювали територію, але й брали участь у розвідувальній битві, щоб отримати розвідувальні дані, не даючи інформації противнику.

На думку експерта, активні дії ЗСУ на півдні у серпні примусили росіян стягнути додаткові підкріплення. Особливу увагу він звернув на роль HIMARS у цій операції. "У той же час українські стратегічні планувальники в Києві шукали б інші можливості, де росіяни могли б послабити свою оборону, щоб прикрити відповідальність військ, направлених на південь", – каже австралійський генерал.

Саме тому, на думку експерта, скориставшись послабленням росіян, українська армія розпочала стрімкий наступ на Харківщині.

"Тоді, коли Харківська кампанія лютувала на північному сході, українці знову шукали б можливостей деінде та шукали слабкі місця Росії. Вони знайшли можливість північніше Херсона", – говорить Раян.

Експерт зробив кілька зауважень, "навіть маючи зараз обмежену кількість інформації":

  • По-перше, українці мали широкий загальний оперативний план, який передбачав потенційні операції на півдні, північному сході – і, ймовірно, деінде. Однак їх запуск базувався не лише на часі, а й на тому, коли з’явилися можливості.
  • По-друге, українці явно мали як спеціалізовані, так і ситуаційні резерви, які вони виділили для запланованих наступів – і для використання можливостей. Створення їх вимагало хорошої оцінки ризику, обману, оперативної безпеки та матеріально-технічного забезпечення.
  • По-третє, українці провели кращу розвідку. Росіяни погано володіють тактичною розвідкою. Це важлива частина запобігання несподіванки та розпізнавання слабких місць противника, які необхідно використати.
  • По-четверте, після майже 8 місяців повномасштабного вторгнення (і 8 років відтоді, як Росія почала цю війну), Україна має кількох старших командирів, які є досвідченими стратегами та майстрами операцій. Вони добре знають свого ворога та знають, як збалансувати стратегічний ризик і можливості.

"І ці командири, включаючи генералів Залужного, Сирського та Ковальчука, вправно керують своїми штабами та підлеглими командирами шляхом планування та виконання широкомасштабних військових операцій. Це рідкісна навичка", – каже австралійський генерал.

  • По-п’яте, асиметрія у філософії командування, коли Росія централізовано контролює операції, а Україна надає більше свободи для використання можливостей.

За його словами, у стрімких операціях, таких як Харківська та Херсонська операції, ті, кому не потрібно постійно звертатися до штабу, зможуть визначати та домінувати в оперативному темпі, зрештою перехоплюючи ініціативу.

"Саме поєднання цих п’яти факторів, а також мужності українців у ближньому бою та відсутності мотивованості серед російських солдатів, є основним фактором успіху України у відвоюванні значної частини її території за останні кілька тижнів", – вважає Раян.

На його думку, російська армія не може відповісти на те, що з нею роблять українці. Каскадні збої ймовірно, триватимуть ще деякий час. А ведення мобілізованих військ РФ не допоможуть вирішити проблему російському командуванню.

"Від першої частини операції "Барбаросса" у Другій світовій війні російська армія не мала такої жахливої серії невдач на полі бою. І оскільки велика кількість військ застрягла на захід від Дніпра, наступні дні можуть стати для них ще гіршими", – підсумував експерт.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Трампу висунуто кримінальне обвинувачення: що на нього тепер чекає?

субота, 1 квітень 2023, 17:09

Страх арешту розкрив авторитарну ідеологію колишнього президента США. Учора ввечері Велике журі суду в Мангеттені (23 присяжних) більшість голосів віддало за висунення обвинувачення Дональду Трампу. Це перший випадок в американській історії, коли чинно...

Кабиров абсолютно влаштовує Путіна, але він готується до його смерті, - Ігор Яковенко

субота, 1 квітень 2023, 17:00

Глава Чечні Рамзан Кадиров серйозно хворий, і кремлівський диктатор Володимир Путін готується до його смерті. Таке припущення висловив російський опозиціонер, соціолог і екс-депутат Держдуми Ігор Яковенко, зазначивши, що Путін не збирається міняти Кади...