Навіщо Шольц і "знакова" європейська делегація приїхали в Україну одночасно, - політолог

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відвідує Київ на тлі того, що в столиці уже перебуває ще одна європейська делегація — президент Європейської ради Антоніу Кошта, керівниця зовнішньополітичної служби ЄС Кая Каллас та комісарка з питань розширення ЄС Марта Кос. Про що це може свідчити розповів Олександр Леонов, виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень Пента, передають Патріоти України.

По-перше, є візит, який розпочався вчора, є не просто важливим і знаковим. Я такого не пам’ятаю, щоб єврокомісари, які щойно вступили на посади (бо 1 грудня змінюється Єврокомісія) поїхали до країни, яка не є членом ЄС. Так, ми розпочинаємо переговори, але, як на мене, це безпрецедентний факт; і він демонструє підтримку з боку Єврокомісії і ЄС, і демонструє напрямок — підтримка буде продовжуватися, незважаючи на те, що сталось у США і як вони будуть підтримувати Україну.

Вочевидь, обговорюється і буде обговорюватися ситуація з подальшою підтримкою України. Можливо, оскільки вчора президент [Володимир Зеленський] багато говорив про НАТО, буде обговорюватись і питання НАТО, з Олафом Шольцем теж. Бо, за різними даними, саме Німеччина є країною, яка досить скептично ставиться до надання Україні запрошення до НАТО.

Мені здається, зараз не буде таких проривів, яких би ми хотіли. Тим більше, що Шольц, будьмо чесні, останні місяці перебуває на посаді канцлера. Наступного року, на початку, будуть вибори до Бундестагу. Найімовірніше, коаліцію формуватимуть ХДС/ХСС (коаліційне об'єднання політичних партій Німеччини — Християнсько-демократичного союзу і Християнсько-соціального союзу — Ред.).

Гарні новини в тому, що і ця партія, і ті, які претендують на коаліцію з ХДС/ХСС — Зелені і Вільні демократи — вже говорили, що Україні треба надати [ракети] Taurus. З цього погляду, думаю, Шольц говоритиме про фінансову допомогу Україні і про те, що зміна влади в Німеччині не має вплинути на перебої з наданням цієї допомоги.

Шольц стане радикальнішим перед виборами?

Я думаю, він продовжуватиме обережну політику. На превеликий жаль, він її тримається; і, думаю, намагається подати це як позицію своєї партії, як свою позицію.

Важко говорити про те, що щось зміниться, тим більше, що він претендує на повернення до влади. А ХДС/ХСС подавала, навіть двічі, до Бундестагу законопроєкти щодо надання Україні Taurus, проєкти не були підтримані. Нам би хотілось очікувати, аби вони продовжували цю політику і далі, коли формуватимуть коаліцію. І було би важливо, щоби ці речі щодо підтримки України — Taurus, НАТО — були внесені в коаліційну угоду, аби потім не було жодних обговорень, суперечок тощо.

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 26 квітня. Який птах, за українським віруванням, принесе щастя на рік

субота, 26 квітень 2025, 7:05

26 квітня за новим стилем (9 травня за старим) вшановують єпископа Василя Амасійського і праведної діви Глафіри. За юліанським календарем сьогодні вшановують мученицю Фомаїду Єгипетську. ***. Святий Василь жив у IV столітті в місті Амасії (Мала Азія). ...

"Я хотів стати лікарем...": Полонений китаєць розповів, як потрапив до армії РФ

п’ятниця, 25 квітень 2025, 22:40

Китайський полонений розповів, як потрапив до російської армії та поділився, що в його взводі було лише кілька китайців. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на інтерв'ю полоненого китайця Ванга Гуанцзюна під час телемарафону. "Я так само...