Запаси танків на консервації у Росії не настільки величезні, як це виглядає в номінальних цифрах. Відправити на фронт можна лише невелику частину з багатьох тисяч бронемашин. Про це заявив військовий експерт Олександр Коваленко (Злий Одесит), передають Патріоти України.
Згідно з даними з відкритих джерел, на зберіганні у Росії є близько 13 тисяч танків 60-90-х років випуску. У їх числі близько 3 тисяч Т-80, близько 8 тисяч Т-72 і близько 2,5 тисяч Т-62. Також є невелика кількість" законсервованих" Т-90.
Однак через погані умови зберігання лише частина з них придатні до відновлення – близько 500-800 Т-62, близько 1300 Т-72 і не більше 600 Т-80. Також можна зняти зі зберігання 200 танків Т-90. Тобто в цілому до 2900 танків. Всі інші в кращому випадку підуть на запчастини.
На цьому тлі росіяни почали знімати з консервації зовсім вже стародавні Т-54 і Т-55. На думку Коваленка, це може вказувати дві проблеми. По-перше, реально придатних до відновлення танків пізніх моделей у росіян може бути навіть менше зазначеного числа. По-друге, пізні танки технічно і ресурсно важче привести в бойовий стан, ніж більш примітивні ранні моделі.
"Саме з цієї причини похмурий "геній" російського ВПК змушений витягувати з запорошених погребів Т-54/55, щоб компенсувати нестачу танків в зоні БД, адже можливості по відновленню [танків] у Росії значно гірші, ніж можна було уявити", – вважає експерт.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...