Навіть заради вбивства гіпотетичних японців: The Economist назвав кілька причин, чому китайські солдати воюють в Україні

Після того, як президент України Володимир Зеленський опублікував у себе в соціальних мережах відео з громадянами Китаю, які опинилися в полоні ЗСУ, МЗС Китаю відповіло, що перевіряє заяви української сторони і що не підтримує участь своїх громадян "у бойових діях на боці будь-якої зі сторін". Незважаючи на те, що Китай постачає Росії компоненти подвійного призначення, підтримує її економіку купівлею енергоносіїв і поширює пропаганду, яка звинувачує у війні Україну і НАТО, офіційно його керівництво заявляє про нейтралітет і уникає прямого військового втручання. Про це пише The Economist, передають Патріоти України.

Поки що немає доказів того, що громадяни Китаю, які воюють в Україні на боці Росії, роблять це за підтримки держави. Однак ЗМІ повідомляє, що їхня присутність не є дивною - китайські бійці по обидва боки конфлікту регулярно викладають у соцмережі відео про свої дії на фронті.

Ті, хто воює за Росію, заявляють, що "шукають гострих відчуттів" і "високих заробітків". Дехто рухомий націоналізмом. Наприклад, 23-річний уродженець провінції Ганьсу розповів, що прилетів до Москви 2023 року після того, як побачив у соцмережах відео з обіцянкою високої оплати. Раніше він працював пожежником за 3000 юанів ($400) на місяць. Найманцем він міг би заробляти в п'ять разів більше.

Інший боєць, який називає себе "Червоний Макарун" у Douyin (китайський аналог TikTok), сказав, що хотів "відчути смак війни", надихнувшись шовіністичними китайськими фільмами. Він обрав російський бік, тому що візу було отримати простіше. 38-річний уродженець Чунціна Чжао Жуй приєднався до війни, бо хотів битися з японцями, якщо ті підтримають Україну. Повідомляється, що він був убитий у 2023 році українським БПЛА.

Об'єднує більшість китайських бійців одне - жаль. Приміром, Чжао перед смертю викладав у Douyin відео із закликом до співвітчизників не приїжджати: "Знайдіть роботу в Китаї - будете заробляти стільки ж".

Найманець Чжоу Чжицян заявив, що росіяни "не вважають їх за людей", а "Червоний Макарун" повідомив, що росіяни використовують їх як "гарматне м'ясо". За скарги на погане спорядження останнього, наприклад, посадили в яму разом із дезертирами.

"Є й добровольці, які воюють на боці України. Пен Ченьлян із провінції Юньнань 2023 року провів сім місяців у китайському ізоляторі через публікацію антиросійських і проукраїнських повідомлень в інтернеті. У 2024 році він вступив до іноземного легіону української армії, але пізніше загинув. Перед смертю він зняв відео з прапором Тайваню, заявивши, що хоче, щоб його пам'ятали разом із Цзеном Шенкуаном - тайванським добровольцем, який загинув 2022 року, б'ючись за Україну", - ідеться в матеріалі.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 13 квітня: Спрадавна вважається дуже важливим днем для українок

неділя, 13 квітень 2025, 7:05

13 квітня за новим стилем (26 квітня за старим) вшановують пам'ять священномученика Артемона Лаодикійського та мучениці Фомаїди Єгипетської. За юліанським календарем сьогодні вшановують преподобного Іпатія Чудотворця, нагадують Патріоти України. ***. С...

Вхід Господній в Єрусалим (Вербна неділя): Історія свята. Традиції та головні заборони дня

неділя, 13 квітень 2025, 0:10

Вхід Господній в Єрусалим (в українському народі традиційна назва - Вербна неділя). Це свято асоціюється з приходом весни і наближенням Великодня. Його завжди відзначають з радістю і нетерпінням, хоча історія дня зовсім не щаслива. Відзначають його в о...