До інциденту на заправці ОККО на Львівщині, коли машини заправили бензином із водою, призвели недбалість персоналу АЗС і людський фактор. Одна з можливих причин – паливу не дали відстоятися після зливу бензовоза. Про це розповів експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук, передають Патріоти України.
Він пояснює: "Вода в паливний резервуар на АЗС не повинна потрапляти жодним чином. Інша теза – вона туди могла потрапити через людський фактор. Наприклад, десь щось не закрили, десь, можливо, були зливи, дощі, могли бути також пошкодження трубопроводу між резервуаром і колонкою, і десь ґрунтові води там з'явилися – і в результаті воно засмоктувало воду. Могла бути купа проблем".
У чому винен персонал?
Перш ніж роздавати споживачу паливо, персонал станції, начальник АЗС, оператори мали б перевірити стан системи, зазначає фахівець. Але, на його думку, ця ситуація могла виникнути не тільки від цього.
"Мене насторожила одна ремарка, яка була в пресрелізі, що постраждали ті, хто заправлявся після 18:30. І закралася одна підозра. Вода взагалі завжди є в резервуарі, але вона на дні, у "мертвому залишку", і якщо подивитися на ту пробу, яку люди брали в прозору банку, то можна помітити, що на дні був бруд. Тож є підозра, що зливався бензовоз, а була велика черга, бо люди хотіли залитися перед подорожчанням, і паливу не дали відстоятися після зливу бензовоза", – підкреслив Косянчук.
Річ у тім, що коли бензовоз зливається, він більше каламутить "мертвий залишок" із водою. "А вони потягли насоси, ще й перемішали, тобто зробили водно-бензинову суміш, хоча воно не повинно змішуватися", – додав експерт.
Для цього існує регламент, в якому йдеться, що коли бензовоз зливається, то 40 хвилин, а краще 1 годину, резервуар має відстоятися. І тільки після того можна роздавати пальне на ПРК (паливороздавальні колонки).
Через що ще могла виникнути така ситуація?
Ще один із можливих варіантів: могли виникнути несправності у фільтрі на ПРК. Вони могли не спрацювати в той раз.
"Тобто причин могло бути багато, але, скажу так, жодна не мала вплинути. Тобто споживач заплатив свої гроші, причому не маленькі гроші, знаючи, що це преміальний сектор АЗС, і отримав великі проблеми", – розповідає Косянчук.
При цьому найбільш імовірний варіант – персонал АЗС не проконтролював і не забезпечив експлуатацію резервуарного парку АЗС, щоб туди не потрапляла вода. Технічно там для цього все є, але щось, можливо, було зроблено неправильно. Водночас експерт відкидає думку, що могли завезти неякісне паливо.
Чи можна відремонтувати авто і скільки це коштуватиме?
Залежно від ступеню поломки, ремонт авто може бути досить дорогим. І хоча АЗС пообіцяла водіям компенсувати всі витрати (звертатися варто на гарячу лінію – 0 800 501 101), споживачі не уникли труднощів.
"Все це зливається. І добре, якщо воно залишилося на фільтрах, але якщо дійшло до форсунок, то вони могли вийти з ладу. Бо вода, варто розуміти, не стискається. А форсунки, як ми знаємо, це такий елемент, який коштує великих грошей, може бути навіть до 1 тис. євро за кожну форсунку. У такому випадку вони вже ремонту не підлягають, а підлягають тільки заміні", – підсумував фахівець.
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...
Російські окупанти вдарили керованою авіабомбою по Курахівській теплоелектростанції. Внаслідок удару було зруйновано будівлю, труби ТЕС. Відео з моментом прильоту авіабомби оприлюднив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко у Telegram,...