Волонтерка Оксана Корчинська вважає, що всі медичні заклади освіти в Україні мають ввести базову військову кафедру, яка повинна мати державне фінансування, передають Патріоти України.
"Багато з тих, хто долучились до лав ЗСУ, прийшли як бойові медики без медичної освіти, але вони паралельно здобувають освіту. Втім, є проблема з цим, наші медичні університети проти заочного навчання. Також у нас не введена обов'язкова військова кафедра для медичних закладів освіти. Відповідний закон був проголосований у 2015 році, але, на жаль, Міністерство оборони тоді це рішення не підтримало", - розповіла Корчинська.
За словами волонтерки, медики, які долучаються до ЗСУ, не мають звань. Оскільки під час навчання у ВНЗ та коледжах у них не було обов'язкової військової кафедри. "Ми зараз маємо дефіцит військових лікарів. Також ми маємо погану ситуацію з підготовкою військових медиків. Бо військова й цивільна медицина є різними областями. Вони перетинаються, однак нам не вистачає кваліфікованих військових медиків і у 2022 році ця проблема була явно вираженою. Оскільки, люди мають медичну освіту й практику і долучаються до ЗСУ без звань.
Я свій стабілізаційний пункт збирала з людей, які були солдатами. Вони не мали військових кафедр. У нас до цього часу військові кафедри платні. Я не розумію, як у країні, яка веде таку війну, можуть бути платні військові кафедри. Ми мали б давно вже прийняти рішення про те, що всі медичні ВНЗ та коледжі повинні мати в базі навчання тактичну медицину", - наголосила вона.
11 квітня за новим стилем вшановують пам'ять священномученика Антипа Асійського, мученика Мартиніана і святого Калініка Черніцького. За старим стилем у сьогодні згадують священномученика Марка, єпископа Арефусійського. У народі свято 11 квітня було від...
Після того, як президент України Володимир Зеленський опублікував у себе в соціальних мережах відео з громадянами Китаю, які опинилися в полоні ЗСУ, МЗС Китаю відповіло, що перевіряє заяви української сторони і що не підтримує участь своїх громадян "у ...