Крім свого давнього соратника Ілона Маска, обраний президент США Дональд Трамп, імовірно, співпрацюватиме з цілою командою техномагнатів і мільярдерів. Про це пишуть в опублікованому 10 листопада матеріалі The Times, передають Патріоти України.
Коли Трамп вранці 7 листопада вийшов на мітинг перед своїми прихильниками, щоб оголосити про перемогу на виборах президента США-2024, він розсипався в компліментах Маску. «Він особливий хлопець. Він супергеній. Ми повинні захищати наших геніїв. Дозвольте мені сказати вам, що у нас з’явилася нова зірка. Зірка народилася — Ілон», — сказав він.
Зізнання Трампа в «коханні» до керівника Tesla і SpaceX стало результатом двох найважливіших актів підтримки - $120 млн доларів, які Маск спрямував на передвиборчу кампанію кандидата-республіканця, та постійного просування трампівських тез серед більш ніж 200 млн людей, що стежать за комерсантом через X (ексTwitter) — його соціальну мережу.
Маск неймовірно швидко «зайняв місце за столом», де Трамп розробляє радикальні плани на свій другий президентський термін. Комерсант очолює групу інвесторів, топменеджерів і мільярдерів із Кремнієвої долини, які посядуть головні позиції або в кабінеті Трампа, або в якості фонових помічників, які консультують його з приводу обіцяних виборцям реформ, вважають у The Times.
Американські техномагнати, які здебільшого трималися осторонь вкрай запеклої передвиборчої кампанії, минулого тижня навперебій поспішали привітати Трампа.
Засновник Facebook і Meta Марк Цукерберг, який закрив Трампу доступ до соцмережі після штурму його прихильників Капітолія 6 січня 2021 року, заявив, що з нетерпінням чекає на початок роботи з новим президентом. Керівник Apple Тім Кук висловив бажання допомогти Трампу зробити так, щоб США «продовжували лідирувати і підживлюватися винахідливістю, інноваціями та креативністю». Глава Google Сундар Пічаї наслідував риторику самого Трампа, коли підтвердив свою готовність сприяти поширенню переваг «золотого століття» американських інновацій.
Підхід Трампа «спалити все дотла» лякає деяких представників істеблішменту США, але він має унікальну привабливість для певної категорії технокомерсантів — лібертаріанськи налаштованих руйнівників, які заробили свої статки, кинувши виклик владі і ризикуючи величезними грошима в плані того, що вони зможуть переробити світ за допомогою технологій.
Насамперед, вважають у виданні, Трамп приверне Джо Лонсдейла — мільярдера, венчурного інвестора і співзасновника компанії Palantir, яка розробляє програмне забезпечення для західних шпигунських агенцій. 44-річний комерсант допомагав Маску створити та фінансувати AmericaPac — організацію, яка підтримувала трампівську передвиборчу компанію.
У питаннях зовнішньої політики Трамп цілком може залучити мільярдера-венчурного капіталіста, 52-річного Девіда Сакса — члена «мафії PayPal», групи топменеджерів (зокрема й Маска), які прийшли до влади і величезного багатства після продажу компанії eBay.
Сакс довго публічно критикував політику керівництва військово-промислового комплексу США. Він виступав за якнайшвидше припинення війни в Україні та «умиротворення» російського диктатора Володимира Путіна, а також заявив, що угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан дав би Трампу «чудову пораду», повідомили в The Times.
Крім того, у сфері криптовалют Трамп може залучити Баладжі Шрінівасана. Колишній керівник та інвестор Coinbase раніше стверджував, що економіка США «не справжня», тому що її підтримує державний борг у $36 трлн, який зростає з кожним місяцем, і що «єдиним оплотом проти неминучої фінансової катастрофи стане біткоїн».
Шрінівасан також пропонував план масштабного публічного розслідування внутрішньої роботи «глибинної держави» — державної бюрократії США, яка, на його думку, «таємно маніпулює системою у своїх власних цілях».
Остання фігура, яку, на думку The Times, приверне Трамп, — Палмер Лакі, мільярдер і глава стартапу Anduril Industries, який кинув виклик оборонній промисловості США. Очікується, що комерсант не відіграватиме офіційної ролі в новому уряді, але його компанія може стати альтернативою нинішнім військовим підрядникам.
У «мозковому тресті» Трампа з глибокою підозрою ставляться до контрактів Пентагону на закупівлю зброї та обладнання розміром в $1 трлн доларів, оскільки традиційні підрядники покладаються на контракти «витрати+», які оплачуються тим більше, чим довше розробляється нова система озброєнь, підсумували в The Times.
"Заява Путіна – вимушений крок, бо Захід не продемонстрував очікуваної Кремлем реакції. Захід не зрозумів дуже товстого «натяку» - довелось роз’яснювати особисто. Путін пів доби чекав на прояви паніки, на чергу дзвінків з усіх столиць НАТО, може навіть...
Православне свято 23 листопада за новим календарем (6 грудня за старим) - день пам'яті святителя Амфілохія. Також сьогодні поминають усіх, в Україні голодом заморенних. За юліанським календарем - день пам'яті апостолів від 70-ти - Іродіона, Ераста, Олі...