Письменниця Оксана Забужко висловила свою думку про диригентку Оксану Линів, яка не відмовилася від роботи над постановкою опери російського композитора Чайковського Євгеній Онєгін за твором Пушкіна. На сторінці в Facebook Забужко розкритикувала позицію Линів, назвавши її дії «звичайним заробітчанством найманого працівника», передають Патріоти України.
Письменниця додала, що «успішні люди — це завжди ті, хто може вибирати». «Ця малоапетитна історія з Євгенієм Онєгіним на російській засвітила одну вкрай неприємну правду: ніякої визначної міжнародної кар'єри це „чудо з Бродів“, яким ми так пишалися, насправді не зробило. Бо справді успішні — це завжди ті, хто може вибирати. І, коли каже „ні“, — перед ними просять вибачення за те, що посміли образити. А коли „скачи, враже, як пан каже, на те він багатий“, — то це звичайне заробітчанство найманого працівника, хоч із ганчіркою й пилотягом, хоч із диригентською паличкою. І нема чого тоді понти гнути, і так і треба чесно сказати — і не вішати народу зайвої локшини на вуха», — пише Оксана Забужко.
Днями Линів в інтерв'ю УП зазначила, що намагається уникати спільної роботи з артистами з проросійськими поглядами, але росіяни «лізуть у всі дірки». «Взагалі є враження, що ідея, щоб українці відмовлялися від участі або через репертуар, або через присутність російських колег, насправді працює на те, щоби зменшити кількість наших артистів на важливих закордонних майданчиках», — прокоментувала Оксана Линів.
Раніше диригентка заявила, що твори російських композиторів Чайковського, Прокоф'єва, Шостаковича, Рахманінова та інших є невід'ємною частиною і стандартним репертуаром симфонічних оркестрів та оперних театрів світу. Линів також сподівається, що співпраця зі світовими театрами дасть їй змогу поступово впроваджувати в їхні репертуари твори українських композиторів.
Економіст та публіцист Вадим Новіков поділився своїм рецептом перебудови економіки України на військові рейки, зазначають Патріоти України. "Уряд запропонував Верховній раді значно підвищити податки для фінансування витрат на війну. В ЗМІ і Інтернеті з...
Ворожі пабліки носять-зловтішаються тезу Стефанчука про те, що до кінця війни не буде демобілізації. “Да паслєднєго укрАінца», оце усе. Але брехня в тому, що вони змішують поняття демобілізації (припинення процесу мобілізації), і звільнення військовосл...