Нейромережа вивчила Туринську плащаницю і показала "справжнє" обличчя Ісуса

Нині плащаниця зберігається в Туринській каплиці в спеціально створених умовах під постійним і надійним контролем тиску, вологості та температури. Нещодавно вирішили вдатися до експерименту – нейромережа вивчила плащаницю та показала, "справжнє" обличчя Ісуса. Деталі розповіло видання Daily Star.

Історія плащаниці

У 544 році в місті Едеса, що на території сучасної Туреччини, виявили полотно з дивними відбитками. За переказами, на плащаниці були відбитки тіла Ісуса Христа після розп’яття.

Письмові згадки про плащаницю Ісуса датуються XIV століттям. Шляхетний лицар із Франції Жоффруа де Шарні помістив полотно у церкві в місті Лірі. Згідно з літописами, Маргарита де Шарні у розпал Столітньої війни між Англією та Францією врятувала полотно з церкви та взяла його з собою в евакуацію. Наступні дані свідчать, що плащаниця опинилася у Савої.

Тривалий час плащаниця зберігалася в замку Шамбері, що у Франції. У 1532 році внаслідок пожежі каплиця була повністю зруйнована, а плащаниця – пошкоджена.

Зрештою полотно перенесли до Турину. У період Другої світової плащаницю переховували в абатстві Монтеферіні.

Періодично плащаницю виставляють для віруючих. Останній раз це відбулося у 2015 році, а перед тим – у 2000, 1998 та 1978 роках.

У 90-х роках ХХ століття плащаницю піддали ретельному науковому вивчанню та дослідженню. Наразі вона зберігається у ємності, зробленій з броньованого скла вагою 1100 кг, наповненій інертним газом.

Туринська плащаниця і штучний інтелект

25 вересня 1933 року тканина була виставлена вперше за 400 років. Свідками події стали понад 25 000 людей в соборі Святого Іоанна Хрестителя в Турині. Є версія, що плащаниця показує справжнє обличчя Ісуса.

За допомогою нейромережі Midjourney вдалося зробити реалістичне зображення – так на думку штучного інтелекту міг виглядати Ісус.

На зображенні ми бачимо чоловіка з довгим волоссям, бородою та пронизливим поглядом.

Свідки винесення плащаниці в 1933 році казали, що бачили на тканині кров Ісуса. У 1979 році Туринська комісія оголосила, що, ймовірно, плями були не кров'ю, а скоріше пігментом.

Французький єпископ П’єр д’Арсі у 1390 році написав папі Клименту VII, що він вважає плащаницю не більш ніж "розумною спритністю рук". Швидше за все, хтось "неправдиво заявив, що це справжня плащаниця, в яку був загорнутий Ісус у гробниці".

За допомогою вуглецевого датування вчені встановили, що тканина могла бути створена між періодом 1260–1390 років нашої ери.

У 1979 році Туринська комісія оголосила, що, ймовірно, плями були не кров'ю, а скоріше пігментом.


Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Росіяни захопили чергове село на Покровському напрямку, - DeepState (мапа)

субота, 27 липень 2024, 9:20

Російські військові окупували село Вовче Покровського району Донецької області. Про це повідомляють аналітики проєкту DeepState, передають Патріоти України. "Ворог захопив Вовче та просунувся в Яснобродівці, Красногорівці, біля Діброви та Желанного", ...

Народні прикмети на 27 липня. На Пантелеймона-цілителя українці здавна моляться за поранених військових. Того, хто порушує заборони цього дня, може спіткати пожежа

субота, 27 липень 2024, 7:05

27 липня за новим церковним календарем (9 серпня за старим) - день пам'яті великомученика Пантелеймона, цілителя. За старим календарним стилем - день пам'яті святих отців шести Вселенських соборів і преподобного Стефана Махрищського. . Пантелеймон нар...