Програма примусової евакуації все ще триває, розповів інспектор з комунікації, член екіпажу "Білий янгол" Павло Дяченко.
"За крайніми даними, виконана примусова евакуація з Очеретиного, з двох селищ Мар'їнської громади були евакуйовані усі діти. Залишається Торецька громада, де ще є діти, яких потрібно евакуювати. Слід додати, що примусова евакуація проводиться поетапно. Не всі населені пункти, з яких зараз вивозимо дітей, були одразу включені у програму евакуації", - пояснив він.
Люди у цих місцях найчастіше проживали у підвалах багатоповерхівок. Там могло жити і по сім, і по вісім осіб.
"У нас був випадок, коли ми не мали фізичної можливості через ситуацію з дорогами заїжджати до Бахмута й проводити евакуацію, тож ми працювали з військовими, які на важкій броньованій техніці вивозили людей. Дуже багато було випадків, коли так вивозили вночі. Вони довозили до певної точки, потім ми у них перехоплювали людей і везли далі до пунктів незламності, пунктів обігріву, волонтерських центрів. Один чоловік розповідав, що вони з рідними та сусідами жили у підвалі приватного будинку. Потім перейшли до підвалу сусідньої багатоповерхівки. Ще з одним чоловіком вони намагалися ховати людей, які гинули на вулицях. Але пізніше вже не могли вийти з підвалу через щільність обстрілів. І тільки після цього вони звернулися до військових, зібралися своєю групою з підвалу і виїхали", – розповів Дяченко.
Під час останньої евакуації з Бахмута вдалося вивезти 10 людей.
"Зв'язок підтримуємо лише з тими, хто евакуювався. Наприклад, товаришуємо у соцмережах з дітьми, яких вивезли. Бачу сторіз дітки викладають про те, що у них все нормально. Наприклад, з Нью-Йорка вивезли трьох діточок, які додалися до мене у друзі. У них все добре, навчаються, ходять до школи. Тобто живуть так, як і мають жити діти. Знаю, що коли росіяни окуповували місто, вони виводили людей з підвалів з двома пакетами речей у руках, будували їх шеренгами і довго виводили з міста. Тобто пішки зоною бойових дій без усілякого захисту. Певно, це називається депортацією", - каже член екіпажу.
Мешканці Авдіївки не хочуть говорити про політику. Проте вони скаржаться на постійний страх, неспокій та руйнації через російські обстріли.
25 квітня у низці міст України оголошено День жалоби за загиблими внаслідок російського удару по Києву вночі 24 квітня. Потап, який під час повномасштабної війни живе і працює за кордоном, у скорботний для українців день анонсував веселий трек. На свої...
За даними «Бази», передбачуваний підривник генерала Москалика упродовж місяця винаймав квартиру в будинку №2 на бульварі Нестерова. Більше того — вбивця та вбитий генерал-лейтенант жили в одному під'їзді, зазначають Патріоти України. «База» опитала жит...