"Я дивлюся, головне питання щодо візиту президента у США: міг він уникнути поїздки до Пенсільванії чи ні? Варто було це робити чи ні? На мою думку, це не головна проблема", - пише експерт-міжнародник Ілля Куса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Американська підтримка України не залежить від однієї особи на посаді президента США. Вона обумовлена базовим стратегічним інтересом США зберегти себе як провідну світову державу, із чим згодні обидві партії. Просто, у кожної різні погляди на методи досягнення цієї мети й на пріоритетність завдань на шляху досягнення цієї мети.
Їм дійсно важливо тримати нас на плаву, оскільки на кон поставлено їхню репутацію, сприйняття американської могутності, стабільність євроатлантичної системи безпеки. Непоразка України – це перемога США.
Однак таке розуміння перемоги нас не влаштовує, і ми хочемо, щоб їхній концепт перемоги був іншим. Тому нам доводиться постійно лобіювати свою візію перемоги, і переконувати американців і європейців у тому, що вона вигідніша й несе менше ризиків.
Але в мене таке враження, що ми вважаємо, що це очевидні для всіх речі. Що на Заході мають чудово розуміти, що саме наше розуміння перемоги краще, ніж те, що вони собі вигадували. Але це не так.
Ми маємо справу не з інформуванням, а з переконанням, інколи ж переконуванням. Для цього потрібні титанічна дипломатична робота, комплексна тривала комунікація, важелі впливу й цілісність самої ідеї перемоги.
Те, що ми спостерігаємо зараз, на мій погляд – це невдала спроба переконати США в тому, що саме наше розуміння перемоги має бути єдиним і безальтернативним.
Усе інше – політтехнології, у які нас затягли, бо можуть, і тому що рівень внутрішньої політичної поляризації у Штатах дуже високий.
Але навіть якби президент не поїхав до Пенсільванії, це не гарантувало б, що нас не критикували б республіканці, і це точно не змінило б базових розбіжностей, які ми маємо з Вашингтоном щодо майбутнього війни з Росією й бачення завершення цієї війни".
Для того, щоб якось "сковирнути" цього конкурента китайські комуністи придумали хитрий план. Він складається з багатьох пунктів та підпунктів (я не буду зараз на ньому зупинятися детально), але його важливою складовою є ті пункти які відносяться до вик...
Той факт, що президент США Дональд Трамп тримає в фокусі уваги Європу, Україну і російсько-українську війну – це великий позитив, який ми ще можемо недооцінювати. Про це заявив експосол України у США Валерій Чалий, передають Патріоти України. «Із брифі...