
Україна має розвивати власний військово-промисловий комплекс для того, щоб не залежати від дозволів партнерів, заявив в ефірі "24 Каналу" військовий експерт, ветеран АТО Євген Дикий, передають Патріоти України.
"У оборонній справі не можна покладатися на глобалізацію. В оборонній справі не можна покладатися на те, що ти винесеш виробництво кудись, комплектуючі купиш в одній країні, збереш в третій. Оборонка має бути своя. Єдиний шанс бути дійсно захищеним – це знати, що все необхідне для оборони ти виробляєш сам. І це відповідь на питання, як здобути перевагу, коли нам не дозволяють глибокі удари – самим виробляти те, чим ми будемо завдавати глибокі удари", – сказав Дикий.
Він також додав, що наразі Україна вже реалізується в цьому напрямку завдяки виробництву дронів. І наступним етапом має бути створення власних ракет.
"Аби не залежати від того, чи нададуть нам дозвіл бити ATACMS, чи дадуть нам дозвіл бити Storm Shadow. Нам потрібні свої ATACMS та Storm Shadow і це реально. Наш Нептун – вже на півдорозі до Storm Shadow. Його треба ще вдосконалити і над цим працюють. Своїх ATACMS у нас ще немає. Але вибачте, ми держава, яка колись виробляла "Сатану" – міжконтинентальну балістичну ракету. Питання праці, коштів, зараз ще й питання конспірації. І відповідно не запитувати дозволу ні в кого, куди ми можемо бити. І як показала історія з дронами – ми абсолютно здатні це зробити", – додав Дикий.
Ніколи не було, і от знову: поки Київ не витримує спеки, і його порайонно відключають на кілька годин, міністерство енергетики знову презентує на URC в Гданську чергову енергетичну стратегію. Вас може здивувати, але гігаватоманія — досі наше все. Тому ...
У російському інформаційному просторі розгорілася паніка через те, що українські дрони почали атакувати мобільні вогневі групи ворога в Криму. Але найцікавіше, що ці події беруть свій початок ще з кінця 2025 року, коли Сили безпілотних систем ЗС Україн...