Ні, не через війну: Україну можуть виключити з Міжнародної морської організації, - експерт

Найближчим часом Україну можуть виключити з Міжнародної морської організації (ІМО). Про це заявив ветеран флоту і член Правління Асоціації морських капітанів Одеси Олег Пастернак, передають Патріоти України.

Систематично імідж України в морській галузі страждає через заплутану систему з дипломуванням моряків. Бюрократія з отриманням документів не дозволяє морякам покинути сушу.

З 2020 року адміністрація судноплавства проштовхує постанову 1499, яка подає як "перемогу", а фактично блокує морякам проходження іспитів. 31 травня 2023 року Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов Олега Пастернака щодо оскарження цього закону. Тому на час розгляду справи Адміністрації судноплавства заборонено виконувати свої функції в рамках постанови 1499. До цього встановлено, що низка дій Адміністрації судноплавства суперечить Конвенції ПДНВ та українському законодавству. Але переглядати і допрацьовувати свій скандальний "закон 1499" в Адміністрації судноплавства не мають наміру. Олег Пастернак назвав ситуацію зі сфері дипломування патовою.

"Курйоз в тому, що НАЗК, яке у публічній площині підтримало постанову 1499, пізніше винесло по ньому ж негативний висновок антикорупційної експертизи. Мін'юст у своєму висновку, також, підтвердив неконституційність постанови і ряд порушень у наданні послуг", — зазначив експерт.

Адміністрація судноплавства, крім того, переплутала назви посад і зовсім забула про рядових членів екіпажу. Люди чекають на документи більше півроку під соусом різних обіцянок.

"Профільні фахівці уважно вивчили 1499 і не знайшли жодної норми, яка дозволяє АС шльопати відмови на таких "підставах". Як там у 19 статті - органи державної влади зобов'язані діяти виключно в рамках і у спосіб, передбачені законодавством? Та плювати - ми тут влада! Ігнатенко парирує, мовляв, є можливість апеляції, все зручно. Але вона покладена на плечі кількох мудреців (принаймні, в теорії 1499). І якщо вони відмовляють, то морякам прямо кажуть - йдіть до суду. Ну в той самий, на який зараз він особисто, його куратор Васьков, Мінінфраструктури, шалені активісти і не тільки чинять колосальний незаконний тиск через одне лише прийняте клопотання моряка. "Труси надіньте або хрестик зніміть?" Та плювати - ми тут влада!"- зазначив журналіст-розслідувач ігор Хмурий. Саме він якраз і провів експеримент з успішною атестацією за липовими документами.

Замість виправлення грубих помилок, в Мінінфраструктури через своїх чиновників і підконтрольні ГО почали зачистку непопулярної інформаційної повістки. Моряки не сподіваються пройти законно дипломування вдома, тому емігрують, щоб отримати робочі документи в інших країнах.

І все ж Олег Пастернак впевнений, що за допомогою Феміди вдасться розрубати цей Гордіїв вузол: "Попри велике бажання Мінінфраструктури тиснути на суддів, правда буде за Законом України. Адже це міжнародний імідж країни".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Артилеристи ЗСУ знищили штаб російських загарбників на території держави-агресора (відео)

субота, 30 вересень 2023, 0:55

Під час аеророзввдки оператори БПЛА виявили важливий об'єкт по той бік неспокійного кордону. 106-та окрема бригада територіальної оборони демонструє артилерійське враження командно-спостережного пункту російського підрозділу в селі Гоголівка на територ...

"Арестович довго був улюбленим блогером і Петра Олексійовича, і Володимира Олександровича", - Марина Данилюк-Ярмолаєва

субота, 30 вересень 2023, 0:30

"Прострочене заспокійливе Олексій Арестович веде психологічні семінари, де пропонує душити жінок. Інакше тебе каструють, будуть контролювати й нікуди не пустять. Не те щоб цей "советский школьник" з тягою до СРСР, ненавистю до Могилянки та заявами про ...