Нібито, щоб "викрити корупцію": Псевдоексперт-енергетик Куртєв злив у мережу дані про захист підстанцій, - розслідування

Підприємець Віктор Куртєв виклав у відкритий доступ дані як облаштований захист підстанцій від ударів російських ракет та дронів.

Як стверджує підприємець, який має на рахунку низку кримінальних проваджень, він зробив це, аби нібито довести наявність корупційних схеми при їхньому спорудженні. Через певний час Куртєв видалив з повідомлення креслення "на прохання підписників".

У "файлах Куртєва" зокрема була мапа українських енергооб'єктів з позначенням, захистом яких займається "Укренерго", а яких – Державне агентство з відновлення. З цих даних ворог може дізнатись характер захисних робіт на кожному з таких об'єктів. Також Куртєв виклав детальні креслення захисних споруд навколо трансформаторів на підстанціях, при цьому саме трансформатори є мішенню для російських ракет та дронів, оскільки їхнє знищення дозволяє ворогу "розривати" енергосистему України. Адже якщо руйнувати трансформатори, без світла залишаються цілі області.

Таким чином Віктор Куртєв віддав ворогу інформацію про розміри антидронових сіток над об'єктами; про перекриття та матеріали, з яких вони виготовлені; про висоту габіонів з піском та їхнє розташування довкола трансформаторів, проте пізніше відредагував пост та видалив креслення.

Віктор Куртєв є гендиректором групи компаній "Метрополія" та засновник ГО "Центр розвитку Бессарабії". З 2005 по 2008 працював у НЕК "Укренерго" на посаді в.о. начальника служби перспективного розвитку. Відповідав за розробку комплексу заходів з забезпечення роботи та розвитку енергосистеми України.

Перед парламентськими виборами в 2019 Куртєв вніс 1,5 млн грн у якості пожертви до фонду партії "Слуга народу", увійшов до складу радників із енергетики. Сам балотувався у нардепи по 143-му округу від цієї політсили, але безуспішно.

Куртєв неодноразово фігурував в кримінальних провадженнях: в період з 2013 по 2019 Куртєву висувалися звинувачення через ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, підроблення документів, укладання фіктивних договорів та незаконне заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, що раніше правоохоронці повідомили про підозру у вчиненні державної зради колишньому першому заступнику голови СБУ Володимиру Тоцькому, а його син Сергій Тоцький донедавна очолював департамент економічної безпеки "Укренерго" та міг передавати окупантам секретну інформацію про розташування важливих енергетичних об'єктів.

Джерело: Апостроф
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Корейський сценарій" для України - це що?": Тактика західних партнерів України – не давати росіянам по пиці, а легенько стукати по ній долонею, - Олещук

понеділок, 20 травень 2024, 16:56

"Останнім часом в американських ЗМІ почали з'являтися дивні публікації з тим, що вони називають обговоренням "Корейського сценарію" для України. Що характерно, автори цих публікацій, судячи з усього, або самі взагалі не розуміють, що таке цей "Корейськ...

Змінитися, аби перемогти

понеділок, 20 травень 2024, 16:07

Війна – це мистецтво так використати сприятливі умови, щоб здобути найбільшої сили і впливу, виходячи з ситуації (Сунь Цзи). Часто доводиться чути: «Війна – це математика». . Особи, здебільшого далекі від воєнної теорії (а тим більше від практики)...