Німеччина замовила найсучасніші бронебійні підкаліберні боєприпаси DM73 для українських військових. Про це повідомляє видання Europäische Sicherheit und Technik.
Бюджетний комітет ФРН схвалив проєкт міністерства оборони щодо закупівлі боєприпасів, частина з яких у розмірі 203,1 млн євро зарезервована для України.
В рамках закупівель оборонне відомство Німеччини планує придбати 120 мм танкові боєприпаси DM73/DM63A1, третина з яких буде передана Україні. Боєприпаси мають бути виготовлені та передані кінцевому отримувачу до 2025 року.DM73 – це німецький бронебійний підкаліберний боєприпас, що був розроблений у 2021 році оборонною компанією Rheinmetall.
Про боєприпас відомо небагато. Він є подальшим розвитком снаряду DM63 у якому було замінено порох на аналог з більшою енергетикою. Нововведення дозволили збільшити дальність та швидкість польоту уражаючого елементу.
«DM73 має точно такий самий сердечник, що й DM63, який зараз знаходиться на озброєнні, ми працювали лише над новим порохом, головним чином, щоб збільшити дальність ведення вогню, а не покращити бронебійні якості», — пояснив Крістоф Хенсельманн, старший віце-президент BU Weapons and Munition.
Публічно про їх поставку на озброєння не повідомлялось, проте відомо, що вже у 2021 році їх розробка була завершенна та проводились відомчі випробування у Технічному центрі озброєння та боєприпасів Бундесверу. Їх завершення очікувалось того ж року.Цей снаряд здатний уражати всі найсучасніші броньовані цілі. Його сердечник проєктувався розробниками спеціально для подолання динамічного захисту, в тому числі 4С22 “Контакт-5”, котрими нині оснащуються російські танки.
Снаряд розроблений для застосування із подовженої танкової гармати RH120 L55, котра здатна реалізувати увесь потенціал боєприпасу. Гармата встановлюється на танки Leopard 2A6, котрі використовують українські військові.
Сердечник DM73 аналогічний тому, що був у снарядах DM53 та DM63. Він виготовлений з вольфрамового сплаву WSM IV. Його вага складає усього 5 кілограмів, довжина – 685 мм, а діаметр – 26 мм.
Очікується, що бронебійні характеристики DM73 за рахунок нового пороху зростуть та становитимуть близько 750-800 мм проти гомогенної бронесталі на дистанції 2000 метрів.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...