Журналісти знайшли низку доказів того, що німецькі компанії відіграють важливу роль у відбудові окупованого росіянами Маріуполя. Зокрема, логотипи німецьких виробників можна знайти на будівельній техніці, вікнах та гіпсових пакетах. Це розслідування провели журналісти політичного журналу ARD Monitor, інформують Патріоти України з посиланням на Tagesschau.
У річних звітах, на сайтах компаній, у фото і відео – скрізь є докази того, що німецькі компанії відіграють важливу роль у відбудові Маріуполя. Це будівельна техніка або вікна, на яких помітні логотипи кількох німецьких виробників. Зокрема, на гіпсових пакетах помітна назва Knauf. Це німецьке сімейне підприємство з провінції Франконія є світовим лідером у виробництві штукатурки. Ще й тому, що протягом тривалого часу веде важливий бізнес у Росії.
Керівник компанії Knauf Ніколаус Кнауф понад 20 років був почесним консулом Росії. На фото він усміхається поруч із президентом РФ Володимиром Путіним. Кнауф зберіг цю посаду навіть після анексії Криму, а 2018 року назвав подальші санкції проти Росії "жахливими".
У Knauf кажуть, що в Росії продовжують працювати 4000 людей, а продажі там мільярдні. У загальній заяві щодо російського бізнесу Knauf повідомив журналістам, що засуджує російську агресію проти України та дотримується всіх санкцій ЄС проти РФ. Виробляють у Росії "виключно для російського ринку". Однак компанія залишила без відповіді великий список запитань редакції.
Експерт із санкційного права Віктор Вінклер не погоджується з тим, що російський бізнес не має нічого спільного з німецькою материнською компанією. "Те, що якщо я маю дочірню компанію в Росії лише на російській території, що це, так би мовити, не має відношення до санкцій, це абсолютний міф і не може бути реальністю", – висловився Вінклер.
"От цікаво було подивитись, як наші трампоферштеєри тепер, після Келлога, і далі шукатимуть на американському г**ні сметанки!..*. А ферштеєри, певна річ, не підвели. Але я про це тут не писала б, якби, поруч з інфантильно-радісним "він спростував! він ...
"Часто зустрічаю думку, що треба «перечекати» Трампа. Мовляв, це «не надовго». Абстрагуючись від того, що реальних інструментів його усунення з посади протягом найближчих чотирьох років немає, а гіпотетична поразка Республіканської партії на виборах че...