"Новий етап шантажу Путіна. Зараз він лякає, що зупинить транзит газу територією України", - Фурса

"Ви забули, що Газпром під час холодів розпочинає газову війну з Україною? Тоді згадуйте. Бо Газпром знову взявся до своєї улюбленої справи. І знову це не про економіку. А про що? Новий етап підступного шантажу Путіна. Зараз він лякає, що зупинить транзит газу територією України. І для цього розпочав ниття, що Україна краде газ", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Що далі? Далі Путін думає, що Україна нарешті злякається замерзнути, що в Європі у всіх станеться серцевий напад, і всі погодяться на його план замороження війни до кращих часів. Бо це ниття — логічний початок для зупинки транзиту під приводом крадіжки. І Путін думає, що тепер точно налякає українців. Та й доб'є європейців, які ось-ось замерзнуть, але ще тримаються, за рахунок кволого транзиту через Україну.

Чому він так думає? Бо для України транзит газу — це плюс для функціонування газотранспортної системи і це дозволяє більш ефективно доправляти газ до споживача. Путін дочекався морозів і вирішив витягнути цю нову карту. На додачу до обстрілів енергетичної інфраструктури. Що вимагає більшого використання газу. Також це ускладнить імпорт газу, бо вимагатиме фізичного перетоку блакитного палива.

Плюс, зупинка транзиту має вплинути на ціни на газ в Європі. Які останнім часом не слухаються Путіна і відмовляються рости. А тут нова порція проблем — новий потенціал зростання ціни. І Путін сподівається, що зростання відбудеться, навіть попри теплу погоду в Європі та заповненні сховища. Що зробить імпорт газу для України дорожчим. А проблеми європейців — ще більші. І тоді вони точно вже вийдуть на тарифні майдани. І приведуть до влади друзів Путіна. Які бігають по світу та пропонують мирні угоди «для Путіна», але поки що їх ніхто не приймає.

На додачу, Україна та Молдова разом виступили проти шантажу Газпрому. Нещодавно запрацював віртуальний реверс на кордоні Молдова-Україна, коли фізичні обсяги можуть відрізнятися від комерційних через взаємозалік зустрічних потоків. Як давно вже зроблено на кордоні ЄС і України. І чим далі, тим тиск на Молдову буде менш ефективний. А тиснути Путіну треба, бо там неподобство, реформи і проєвропейський уряд.

Коротше кажучи, все зійшлося. І, звичайно, головний удар буде по Україні. Як завжди.

Таким чином, Путін без ракет хоче погіршити ситуацію в український енергетиці. Цілком очікувано, до речі. Бо в Україні давно дивувалися, що хоч якійсь транзит зараз йде. Логічно, що Путін зберігав його, щоб зупинити в критичний момент. І восени розпочав удари по український енергетиці. І зараз загрожує зупинити транзит. Бо стало холодно.

Чи може він погіршити ситуацію? Може. Чи допоможе це йому схилити Україну до капітуляції. Ні, не допоможе. Чи зруйнує це нашу газотранспортну систему? Ні, не зруйнує. Просто зробить життя газовиків менш комфортним. Але поки що не до рівня електриків".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Врятувати (не)рядового Коломойського

середа, 27 вересень 2023, 5:00

Початок вересня для Ігоря Коломойського — одного із найбагатших людей України — видався не надто вдалим. Він отримав одразу три підозри та встиг змінити комфортний маєток на ізолятор Служби безпеки України. . Першу підозру олігарху вручили від Бюро ек...

Аналітики озвучили висновки щодо здатності росіян протидіяти ракетам "Нептун"

середа, 27 вересень 2023, 4:15

Аналітики на двох конкретних прикладах оцінили, чи є у російської армії зенітні комплекси, які здатні збивати українські протикорабельні ракети "Нептун". Як пише Defense Express, під час атак на два російські кораблі ("Москва" і "Адмірал Ессен"), щоб в...