"Новий українець Зеленський", - письменник

"Ця культура кидає загрозу моєму світу", заявив письменник.

"Схоже, новий президент отримав великий шанс закласти інше ставлення українців до влади і одне до одного", пише у своєму блозі на НВ письменник Тарас Прохасько, передають Патріоти України.

Весь цей час я відчував до Зеленського антипатію. Так як не люблю тої культури, носієм якої він є. Просто мені це не подобається, що не означає, що я з нею ворогую. Але ця культура кидає загрозу моєму світу. Проте коли все вже сталось, то я намагаюсь не стільки змінити погляд, скільки поглянути на дійсність не стільки зі страхом, а й з якимись більш-менш раціональними сподіваннями.
Останні події вказують мені на те, що президент Зеленський отримав великий шанс закласти нове ставлення українців до влади та її персоналій. Це може бути травматичним, та разом з тим і на часі. Надто вже загруз дотеперішній український політикум у своїх старих пафосах. Йдеться не про мову, безпеку чи національність — архаїчність не в цьому. Пафосним, а водночас і фальшивим є те, як влада себе позиціонує. Але ж при цьому героїчному театрі відбуваються і звичайні людські речі.

За останній час Зеленський перший з тих, хто поводить себе як звичайна людина. І якщо йому вдасться розвинути цей тип контакту й надалі, то це буде великим позитивом, якими би ефективними чи небезпечними не стали його дії. Вся ця нова риторика, поведінка і спосіб контактувати є дуже важливими.

Я вагався щодо цієї думки, та Зеленський є для мене вочевидь неприємним ще і тому, що представляє собою «нових українців». Тобто тих, хто є громадянами, патріотами, але не стає на сторону етнічної українськості.

Я чимало думав про цю загрозу — девальвацію українськості в Україні, та разом з тим бачу в цьому і шанс. Якщо Зеленський і надалі буде рівноцінно — не по-мученицьки — звертатись до українців двома мовами, то, можливо, це стане певним виходом з тої нерозв’язаної проблеми співіснування, яка насправді присутня. І яка постійно виникає і з одного, і з іншого боку. Бо скільки би не говорили про другорядність питання мови, коли заходить про біль чи самоповагу, то як для однієї, так і для другої сторони воно виявляється найважливішим.

Реальність така, що російськомовні українці існують, і вони не хочуть українізуватись. Можливо, ось такий президент зумів би пом’якшити їхнє ставлення до українськості.

Джерело: НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Арест Корнета, или Кому нужен новый переворот в "ЛНР", - ЗМІ

вівторок, 17 вересень 2019, 22:40

Інформація про арешт і зміщення з посади так званого "міністра внутрішніх справ ЛНР" Ігоря Корнета, навіть якщо вона і не відповідає дійсності, не обіцяє російським маріонеткам в Луганську нічого хорошого. "Эту новость быстро подхватили как украинские ...

"Диктаторы не спрашивают "почему?", а спрашивают только "почему бы и нет?" - російський політик

вівторок, 17 вересень 2019, 19:29

Путін нападає не тільки на своїх сусідів, але і на інститути вільного світу, які він розглядає як загрозу своїй владі. "Сегодня утром я прилетел из Нью-Йорка в Торонто и уже дал канадскому телевидению несколько интервью, в которых меня спрашивали о нач...