З початком війни великі бізнес-структури Туреччини, які багато років заробляли на підрядах в Україні, стрімко виходять з розпочатих, але не завершених проектів, повідомляють Патріоти України.
Як пише видання 49000, турецькі компанії, які в колишні роки виступали в ролі перспективних партнерів для України, після початку повномасштабного вторгнення рф стали йти з нашої країни, залишаючи після себе невиконані зобов'язання, недобудовані об'єкти і значні борги перед українськими контрагентами і державою.
Турецька компанія-підрядник припинила будівництво метро у Дніпрі, залишивши багатомільйонні борги. Про це стало відомо з розслідування "Турецький демарш", пише видання.
Так, за інформацією автора, 24 лютого 2022 року будівельники покинули майданчики, і лише у травні 2022 року розірвали контракт.
"При цьому Лімак чи забув, чи навмисне не побажав отримати відповідний сертифікат в українській Торгово-промисловій палаті, яким неодмінно потрібно фіксувати такі обставини. Також виявилися замороженими Банківська гарантія виконання контракту на суму 29 млн. євро, а також Банківська гарантія повернення авансового платежу на суму близько 22,4 млн. євро", - зазначає автор.
Банківська гарантія - це спосіб забезпечення виконання зобов'язань Лімаком перед КП "Дніпровський метрополітен", згідно з яким комерційний банк бере на себе грошове зобов'язання перед КП "Дніпровський метрополітен" сплатити кошти у разі порушення Лімаком своїх зобов'язань перед КП "Дніпровський метрополітен".
Виявилося, що винесеним рішенням суду міста Стамбул отримання КП "Дніпровський метрополітен" грошових коштів за Банківською гарантією виконання контракту, а також Банківською гарантією повернення авансового платежу не є можливим. "Рішення суду міста Стамбул винесено за три дні до дати розірвання контракту Лімаком за своєю ініціативою.
Після відходу турецька компанія залишила недобудоване метро у Дніпрі та десятки мільйонів боргів перед українською стороною. Зараз у Міжнародному комерційному арбітражі у Києві (третейський суд, який розбирає суперечки бізнес-організацій – прим.ред.) розглядаються кілька позовів – від української сторони до Лімака, а також протилежні", - зазначили у розслідуванні.
Нагадаємо, компанія Limak з 2016 року здійснювала великий національний інфраструктурний проект – добудову метро у місті Дніпро. Сам проект фінансувався ЄБРР та Європейським інвестиційним банком під гарантії уряду країни. А турецьку компанію відібрали для проведення робіт унаслідок міжнародного тендеру.
Це не єдиний прецедент. Так, у 2021 році турецька компанія Doğuş Insaat (Догуш Іншаат) за 11 млрд грн почала будувати міст через річку Дніпро у Кременчуці. Новий міст має стати альтернативою застарілому Крюківському мосту у Кременчуці, який звели ще 1872 року. На даний момент будівництво також зупинено. Раніше турецька компанія Догуш вже фігурувала у скандалі, пов'язаному з будівництвом Дарницького мосту у Києві. Як повідомлялося, турецьку компанію Dogus Insaat, яка 2004-го взялася за будівництво Дарницького мосту, обумовлені роботи не виконала. Але незабаром почала вимагати гроші – близько $23.4 млн.
Причому представники УЗ, яких підозрювали у корупційних зв'язках, підписали акти виконаних робіт, хоча, зважаючи на все, роботи виконувала інша організація. Після тривалих позовів Міжнародний суд у Швейцарії відмовив у стягненні більшої частини суми. Одночасно з цим турецький бізнес на 400% збільшив торгівлю з країною-агресором.
Військовослужбовець Міжнародного легіону Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Тритя Турас розповів, як після оборони Маріуполя і виходу з «Азовсталі» опинився в колонії в Оленівці, пережив жорстокий теракт і зустрівся там з...
Начальник навчального центру професійної підготовки Управління державної охорони Максим Романчук дбає про безпеку перших осіб держави більш як 20 років. За цей час довелося попереджувати замахи та численні провокації. Однак траплялися і курйозні випадк...